Долар26.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.95
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Закарпатська ОДА прокоментувала ситуацію щодо платного перевезення громадян під час евакуації з-за кордону

zak-insider.com 30/03/2020 16:34


Керівництво Закарпатської ОДА прокоментувало ситуацію щодо платного перевезення громадян під час евакуації з-за кордону, наголосивши, що транспорт від обласної державної адміністрації був безкоштовним.

«Видатки на транспортування людей і евакуацію у Закарпатській ОДА не передбачено, тобто ми фізично не можемо виділити кошти, яких немає… Була ситуація, коли іноземна держава пропускала у пішому порядку наших громадян, після чого закривала свій кордон, а громадяни опинялися у нейтральній зоні. Забрати звідти людей – то дуже важка робота і з точки зору організації, і з точки зору забезпечення. Але ми виконали це завдання… Деякий транспорт був від обласної державної адміністрації, який безкоштовно транспортував наших людей на територію України. Був транспорт від ДСНС… Ці транспортні засоби забирали людей з нейтральної території. Але були й ті, що забирали громадян з того боку кордону. Для цього ми пішли на контакт з приватними підприємцями і попросили їх допомогти нам евакуювати наших громадян. Наголошу, що кожен водій і кожен супроводжуючий були там добровольцями, адже ризик інфікування був досить великий. Щодо оплати, то приватні перевізники транспортували громадян на умовах домовленостей із тими ж громадянами… Скарги щодо завищення оплати деякими перевізниками надходили до оперативного штабу, і ми на них реагували. У багатьох випадках ця інформація не відповідала дійсності. Однак з рядом перевізників проводилася роз’яснювальна робота», – розповів заступник голови Закарпатської ОДА Ігор Шинкарюк.

Посадовець додав, що були й автобуси, які замовляли громадян чи профспілки з території інших держав, зокрема, у разі закриття підприємств, де працювали українці.

«Даних щодо оплати таких рейсів ми не маємо», – уточнив заступник голови облдержадміністрації.

Сайт міста Ужгород

Відправ другу: