Долар27.68
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.8
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.45
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Відео дня: Невицький замок влітку з висоти пташиного польоту

mukachevo.net 30/07/2020 21:34

Невицький замок знаходиться біля населених пунктів Кам’яниця та Невицьке Ужгородського р-ну, в дванадцяти кілометрах на північ від Ужгорода.

Центральний замковий дворик (35 х 12 м) площею біля 400 кв. м оточений двоповерховим палацом з домінуючою чотириповерховою центральною вежею та потужним трикутним в плані укріпленням з найбільш вразливого східного боку. Палац нараховував 31 приміщення загальною площею біля 1000 кв. м. З боку гір замкові будівлі були оточені земляним валом і глибоким видовбаним у скелі ровом, біля яких була зовнішня замкова стіна з чотирма вежами.

З південного заходу основнібудівліпаралельнимизахиснимистінамиз’єднані з в’їзною вежею-барбаканом шестикутної форми. Площа всіх замкових приміщень, разом з галереєю, становила біля 1500 кв. м. Зі східного боку функціонувала і третя лінія оборони, до якої входили вали та дерев’яно-глинобитні конструкції. Між другою та третьоюзахиснимилініямифункціонував невеликий посад (0,7 га).


Сучасний вигляд він отримав на зламі XV–XVI Взагалі Історія укріплень починається зі зламу XIII–XIV ст. але функціонування його, саме як замка в письмових джерелах фіксується з початку XIV У 1279 р. угорський король Ласло IV (1274 – 1290 рр.) передав всі володіння комітату Унг трансільванському воєводі Фінті з роду Аба. Протягом своєї історії Невицький замок багато разів змінював володарів, але найдовше їм володів рід Другетів, які були власниками багатьох земель теперішнього Закарпаття. У 1644 р. Дьордь Ракоці, який виступив проти австрійського правителя, атакував володіння його прихильників - Другетів, захопив Невицький замок і наказав зруйнувати мури. Наразі виділено 9 млн грн на реконструкцію замка.

Нагадаємо, минулої весни, від сильного вітру, дах вежі Невицького замку завалився.

Однак,навіть без даху, Невицький замок приваблює туристів та зачаровує духом середньовіччя.

Зокрема, радимо подивитись відео, на якому Невицький замок зафільмували з хмар.

Також раніше Mukachevo.net писало, Невицький замок реконструювали у вигляді комп'ютерної гри.

Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!