1
Долар26.03
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.2
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.85
Динаміка НБУ за послідній тиждень

УжНУ таки проти вітряків на Боржавській полонині: в університеті оприлюднили офіційну позицію

mukachevo.net 18/03/2019 21:02

Як зазначають на сайті Ужгородського національного університету, будівництво вітрових електростанцій на Боржавській полонині спричинить виникнення гострих викликів і загроз природній, ландшафтно-рекреаційній і туристичній цінностям центрального полонинського масиву, а також проходженню через нього транскордонного екологічного коридору.

Керівництво УжНУ підтвердило, що у підготовці позитивних висновків звіту Національного університету біоресурсів та природокористування України та Департаменту екології і природних ресурсів Закарпатської ОДА з ОВД по проекту ВЕС брали участь науковці УжНУ.

В університеті, коментуючи участь у звіті своїх фахівців, зазначили, що УжНУ незмінно дотримується принципу демократичного розвитку Закладу вищої освіти, який зокрема передбачає право на викладення різних наукових думок та позицій. Проте, університет підтримує позицію науковців біологічного факультету та університету щодо переносу вибору місця для ВЕС на більш урбанізовані території передгір’я або рівнини.

— Ця позиція незмінна – для будівництва ВЕС неприпустимо обирати місце саме на гірському хребті Боржавських полонин, — додали в Ужгородському національному університеті.

Раніше Mukachevo.net повідомляло, що Департамент екології Закарпатської ОДА таки підписав ОВД (Оцінка впливу на довкілля) проекту будівництва ВЕС на полонині Боржава.

Також радимо переглянути наші публікації по тематиці вітрових електростанцій на Боржавській полонині.

Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах:

Коментарі: