Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Турцентр, смартдодаток та велоінфраструктура: В Ужгороді взялись за розвиток туристичного потенціалу

mukachevo.net 29/10/2019 14:12

За словами Павла Логвінова, начальника управління економічного розвитку Ужгородської міськради, муніципалітет відкритий до пропозицій експертів та активних жителів та готовий враховувати пропозиції внесені в рамках проведеної консультації:

“В цьому році станом на вересень місяць в рамках туристичного збору було залучено більше півмільйона гривень, місто готове до ефективного використання цих коштів для розвитку туризму і у наступному році. Ми відкриті до пропозицій учасників публічної консультації”.

Викладач кафедри туризму УжНУ, туризмознавець Олександр Коваль наголосив на необхідності створити єдиний календар подій, де необхідно зафіксувати головні події культурно-мистецького, спортивного, ділового, наукового життя міста Ужгород, а також створити міську програму розвитку туризму міста Ужгород на 2020-2027 рік з врахуванням короткострокових та довгострокових цілей, а також обласної стратегії та бачення міста Ужгорода:

“Такі першочергові кроки дозволять покращити співпрацю з туроператорами та полегшать складення плану промоції міста та заходів, які цього року були відвідуваними. Ключовимстане виділення нарозвиток туризму міста Ужгород коштів, які рівноцінні сумі туристичного збору в Ужгороді. Очікується, що до кінця 2019 року, це буде більше 1 млн. грн, – також він додав: Є необхідність повного моніторингу об’єктів, що надають туристичні послуги, їхньої діяльності, розташування, а також потоку туристів. Цікаві дослідження могли б робити студенти УжНУ в рамках своїх бакалаврських та магістерських робіт”.

Наразі ведуться перемовини з компанією, яка пропонує міській раді партнерство в рамках реалізації проекту з прокату міських велосипедів. Особливо це актуально напередодні масштабного всеукраїнського Велофоруму, що має відбутися в Ужгороді наступного року. Для цього вкрай необхідно створити належну інфраструктуру – якісні велодоріжки, парковки. А також врегулювати питання культури поводження в місті велосипедистів і пішоходів та продумати систему покарання порушників правил руху.

Звучали також пропозиції створення мобільних аплікацій туристичного Ужгорода, дієвого туристичного інформаційного центру, різнопланових промоцій цікавих заходів, введення в меню ресторанів локальних гастрономічних страв, облаштування парковок для туристичних автобусів, налагодження співпраці з містами-побратимами та вивчення їхнього досвіду щодо приваблення туристів.

5db82b5bbb3f5.jpg

Актуальною в Ужгороді залишається і проблема інклюзивності туризму. Люди з особливими потребами досі не можуть потрапити в деякі установи, не продумані переходи до колій на залізничному вокзалі, автобусні зупинки не облаштовані пандусом для можливості заїзду інвалідного візка в громадський транспорт.

За підсумками заходу учасники домовилися викласти всі пропозиції в один документ та представити його для розгляду представників та депутатів міської ради Ужгороду для подальшої реалізації проектів розвитку туризму в Ужгороді.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.