Долар26.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.95
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Старовинний Ужгород зникає: обличчя міста спотворюють екстравагантні проекти

mukachevo.net 30/10/2019 16:38

Лише за останні три роки були пошкоджені або зовсім зруйновані такі історичні споруди, як готель "Корона", ресторан "Червена Ружа", кінотеатр "Ужгород" і будинок Цірила Фунданича.

У якості прикладу як може виглядати центр міста у недалекому майбутньому - проект будинку на вулиці Берчені, поруч з площею Корятовича. Він, як зазначає ріелтор, продається за 55 тис доларів. Проект готовий під реконструкцію і пропонується під комерційну діяльність.

Такий проект зі скла і бетону - ще не найгірший варіант. І цілком органічно міг би вписатися у кварталі новобудов серед собі подібних, але не в історичному центрі, де має панувати зовсім інша аура.

Особливо боляче дивитися як тепер виглядають старовинні вулички з архітектурою часів австро-угорського та чеського періодів. Тут запанувала жахлива еклектика - фасади будинків обліплюються плиткою, фарбуються у їдкі кольори, а іноді і зовсім зникають, передаючи естафету найсміливішим та часто потворним проектам, які лише здатні виникнути у головах нових господарів.

В Ужгороді працюють вже кілька громадських організацій, активісти яких займаються збереженням історичної спадщини міста та області - в тому числі не лише займаються дослідженнями, а й організують акції проти знищення пам'яток. Утім ця "армія порятунку" поки що не надто чисельна. Для боротьби необхідна підтримка громади, а також ефективне законодавство, яке б унеможливило знущання над нашим минулим. Очевидно, що за цим всім проглядає і відверта корупція чиновників від архітектури, які надають дозволи на будь-які сміливі реконструкції.

5db95b90ea695.jpg