Долар27.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.55
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.39
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Головного екс-митника Закарпаття підозрюють у привласненні 13 млн, які йшли на реконструкцію КПП

mukachevo.net 10/07/2019 14:29

Про це сьогодні, 10 липня, повідомив керівник Управління захисту економіки в Закарпатській області Нацполіції Андрій Іванків.

За його словами злочинну схему організував колишній керівник Закарпатської митниці ДФС України, який наразі займає посаду заступника начальника митниці ДФС у Херсонський області, АРК та м. Севастополі, та керівник комерційної структури разом зі своїм батьком.

"Слідством встановлено, що на рахунки товариства безпідставно було перераховано 30% від загальної вартості реконструкції як попередня оплата за роботи. Загальна вартість виконання робіт по вказаному об’єкту становить 47 мільйонів гривень. Товариство у якості передоплати отримало на свої рахунки понад 12,7 мільйони гривень, в той час виконавцем робіт було грубо порушено календарний графік виконання робіт, а та навіть не було розпочато підготовку до їх початку. Підозрюваний достовірно знаючи, що на митному терміналі виконані тільки демонтажні роботи, підписав та завірив печаткою акти виконаних робіт", - йдеться у повідомленні правоохоронців.

Додається, що колишщній очільник митниці займався цим питання особисто і надавав вказівку про перерахунок коштів підприємству, яке навіть не розпочало реконструкцію митного поста "Ужгород".

Після надходження коштів керівник товариства разом зі своїм батьком через фірми з ознаками фіктивності конвертували їх у готівку.

Під час досудового розслідування було зібрано достатньо доказів для повідомлення про підозру вже колишньому начальнику Закарпатської митниці, який також працював на посаді заступника голови Закарпатської ОДА.

Сьогодні, 10 липня, екс-начальнику Закарпатської митниці ДФС було вручено повідомлення про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст.191 ККУ, тобто привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, ч.2 ст.28 ККУ, а саме вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією та ч.1 ст.366 ККУ, службове підроблення.