Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Ексміністр фінансів Словаччини пояснив в Ужгороді, як прискорити реформи в Україні

mukachevo.net 12/11/2019 13:56

Своє бачення словацький експерт озвучив, проводячи паралелі з власним досвідом перетворень у Словаччині, де він двічі був міністром фінансів та вважається одним із авторів реформ, які витягли з болота 90-х та привели до ЄС.

Зокрема Іван Міклош звернув увагу на той факт, що ефективні державні рішення у Словаччині дозволили цій країні стати виробником легкових авто №1 у світі за розрахунком на душу населення, і це при тому, що на момент відділення від Чехословаччини Словаччина взагалі не мала автопрому.

Говорячи про Україну Іван Міклош відзначив критичну важливість впорядкування банківського сектору та дилему Приватбанка, наголосивши, що будь які поступки держави у цій справі означатимуть не просто поступки олігарху, а й відміну всієї реформи банківського сектору. Серед факторів, які можуть прискорити реформи та зростання в Україні Іван Міклош назвав прямі іноземні інвестиції, які не можливі без демонополізації сектору енергетики, захисту прав інвесторів, великої приватизації, і оптимальним шляхом залучення цих інвестиції наразі є створення ринку землі.

Пропонуємо вам переглянути запис вступного слова Івана Міклоша в рамках дискусії Varosh Talks в Ужгороді.