1
Долар26.3
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.38
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.83
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Дві книги, присвячені Карпатській Україні, презентували в Ужгороді (ВІДЕО)

zak-insider.com 15/03/2019 17:42

В Ужгороді коштом обласного бюджету видали кілька книг, присвячених Карпатській Україні.
 
Йдеться про книги Миколи Вегеша та Маріана Токаря «Вершина духу», а також Михайла Басараби та Маріана Токаря «Закарпаття: нариси боротьби за українську державність».

Боротьбу за державу 80-90-хх роках показали у книзі автори Михайло Басараб та Маріан Токар. У 7 розділах йдеться про зародження відомих організацій. Таких, як «Просвіта», «Товариство української мови», «Союз українок». В одному періоді автори показали дух українського народу кількох поколінь. Це учасники Гуцульської республіки та Карпатської України, репресовані та шестидесятники.

Іншу книгу «Вершина духу» писали Микола Вегеш та Маріан Токар. Видання з 5 ти розділів писали на основі статей міжнародних журналістів, свідчень очевидців та архівних даних. Тут показано витоки Карпатської України, ідеологічне та політичне життя того періоду. Можна дізнатися про українські політичні партії та міжнародні стосунки, соціально-економічний розвиток та політичні погляди діячів Карпатської України. У книзі «Вершина духу» автори передали прагнення населення краю до возз’єднання з Україною.

Книги видали за кошти обласної Програми підтримки видання творів місцевих авторів.


(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)

Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах:

Коментарі: