1
Долар26.34
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.34
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.81
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Угорщина дуже занепокоєна розташуванням "нової" військової бази у Берегові

mukachevo.net 11/10/2018 19:05

Держсекретар угорського МЗС Левенте Мадяр висловив занепокоєння Угорщини щодо розташування нової "військової бази" на Закарпатті, за декілька кілометрів від кордону країни-члена НАТО та Європейського Союзу.

— Дивно, що Україна має можливість створити таку базу, враховуючи бої, які відбуваються на сході України", — додав він.

За словами Левенте Мадяра, очевидно, що влада в Україні готова вдатися до крайнощів, щоб посилити напруженість між країнами.

Прес-конференція для медіа відбулася після зустрічі з Послом України в Угорщині Любов Непоп, яку викликали в Міністерство закордонних справ Угорщини у зв'язку з "ситуацією навколо угорців в Закарпатській області".

Угорське МЗС обурила публікація сайтом "Миротворець" імен закарпатських чиновників у яких є угорські паспорти, а також петиція на сайті Верховної Ради з вимогою колективної депортації громадян з подвійним громадянством.

Зокрема список закарпатців з угорськими паспортами на сайті "Миротворець" офіційний Будапешт назвав "списком смерті".

Левенте Мадяр заявив на прес-конференції, що український посол чітко дав зрозуміти, що українська держава не мала нічого спільного з переліком на веб-сайті "Миротворець" чи петицією на веб-сайті Парламенту.

Що стосується військової проблеми, то за її словами, це робиться у інтересах громадян Закарпаття. Як повідомляє угорська преса, Любов Непоп відмовилася відповідати на запитання медіа.

За словами держсекретраря МЗС Угорщини, нині "угорська меншина нині залякується і навіть їх життю на Закарпатті існує загроза". Угорщина, за словами державного секретаря, закликає своїх союзників з ЄС та НАТО із занепокоєнням поставитися щодо ситуації з порушенням прав людини в Україні за останні роки.

Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах:

Коментарі: