1
Долар25.13
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро27.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.39
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Приватний візит: спікер угорського парламенту приїхав на виставу в Берегово

mukachevo.net 11/02/2019 16:01

До цього Ласло Кевер відвідав Закарпатський угорський інститут імені Ф. Ракоці ІІ, де у супроводі ректора Ілдики Орос оглянув будівлю інституту та коледжу, музей і новий спортивний зал.

Перед прем'єрою вистави "Переплетіння часу" спікер парламенту Угорщини виступив з короткою промовою. Зокрема розповів про пошуки та збереження національної ідентичності, що є дуже важливим для угорців. Він зауважив, що в Угорщині з особливою увагою нині дивляться як цей процес відбувається в українських сусідів.

На думку політика, спільний історичний досвід центрально-європейських країн ХХ-го століття свідчить про те, що найпереспективнішим шляхом є коли поряд з державоутворюючою більшістю мирно співіснують представники національних меншин. Якщо ж відбувається обмеження прав національної меншості, то це врешті-решт призводить до занепаду й більшої нації.

“Отже, існує лише один шлях до миру в регіонах, стабільності, безпеки та процвітання. З нетерпінням чекаємо, коли в Україні все зміниться, і зробимо все, щоб українські політики усвідомили: переслідування інших через національну ідентичність призводить лише до напруженості, занепаду та бідності”, - зазначив Ласло Кевер.

Виставу "Переплетіння часу" поставив Аттіла Віднянський, генеральний директор Угорського національного театру. У постановці актори розповіли про різні етапах створення угорського народного одягу, зображаючи різні віки і різних героїв. Також вони вшанували пам'ять багатьох синів та дочок угорського народу, які загинули від тиску різних іноземних держав і воєн.

Були використані роботи угорського модельєра Тюнде Грівнак, а також елементи угорського народного костюму, зібрані на Закарпатті.

5c616bdf7c709.jpg


Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах:

Коментарі: