1
Долар25.04
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро27.75
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.36
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Консула у Гамбурзі - закарпатця Василя Марущинця - відсторонили від обов'язків

mukachevo.net 15/05/2018 12:50

Mukachevo.net вжеповідомляло, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив про початок дисциплінарного провадження проти Марущинця - одного з українських чільних дипломатів у мережі Twitter.

— Антисемітам та тим, хто розпалює міжнаціональну ворожнечу, не може бути місця ні в цивілізованому суспільстві, ні в МЗС. Держсекретар МЗС України починає дисциплінарне провадження. В усіх деталях ґрунтовно розберемося, – зазначив міністр.


Народився Василь Марущинець 10 лютого 1956 року в с. В.Раковець Іршавського району. Після служби в армії працював робітником та художником-оформлювачем колгоспу «Виноградар». Обирався головою профкому школи та депутатом сільради. У 1989 році організував Іршавський районний рух та підняв над школою синьо-жовтий прапор. Особисто встановив стяг України над райкомом партії. Під час ГКЧП вранці, 19 серпня, в кабінеті голови районної ради категорично вимагав негайно засудити дії хунти.

У 1990 році за його проектом в м. Іршава споруджено Пам’ятний хрест на честь січових стрільців Карпатської України. У 1994 році В.І. Марущинець був обраний головою села Великий Раковець. 1996 року став слухачем першого випуску Дипломатичної академії України при Міністерстві закордонних справ України. Згодом призначений дипломатом у Німеччині.

2016 року в залі Іршавської РДА відбулася презентація його автобіографічної книги на 480 сторінок «Мої весни» (видавництво "Міленіум"). У своєму виступі голова адміністрації Олександр Горін зазначив, що "Іршавщина пишається таким земляком, який, не шкодуючи ні сил, ні часу, часто ризикуючи власною волею, боровся й бореться за незалежність своєї рідної землі".

Відомо, що В. Марущинець є активним прихильником теорії про аріїв-українців та свастики - як священного знаку слов'ян. Про його антисемітські вислови у мережі Facebook (закрита сторінка) оприлюднив відео блогер-провокатор Анатолій Шарій.
 

Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах:

Коментарі: