Долар27.68
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.8
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.45
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Відео дня: як виглядав Хуст у чехо-словацький період

mukachevo.net 06/07/2020 22:20

До Першої світової війни, коли Закарпаттям володіла Угорщина, Хуст розбудовувався повільно, однак після приходу чехо-словацької влади Хуст почав відроджуватися.

Впродовж 1920-1930-х років його населення зросло вдвічі. У 1930 році в Хусті проживало 17883, а на початок 1937 року Хуст нараховував вже близько 20 тисяч мешканців.

Яскравим прикладом модернізації міста стало будівництво житлового кварталу (колонії) для службовців місцевої адміністрації, що став відомий як «Масарикова колонія» або «чеське містечко».

Розроблений проект передбачав побудову 16 будинків, частина з яких — двоповерхові вілли, решта — були блокованими. Біля кожного будинку знаходився невеликий сад, який відділявся від сусідних виконаною з бетону та дерева огорожею. Зодчі використовували в будівельному процесі традиційні місцеві матеріали — дерево, камінь, піщано-гравійну суміш і керамічне покриття. Стилістичний результат відобразив поєднання модернізованих елементів та мотивів національної архітектури, слугуючи своєрідним маркером чеської присутності в регіоні.Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!