1
Долар24.48
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро26.42
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.17
Динаміка НБУ за послідній тиждень

На вихідних завітайте до Берегова: стала відома програма святкування Днів святого Мартина

mukachevo.net 07/11/2019 08:10

Протягом фестивалю триватимуть концертні програми, конкурси, народні гуляння тощо. На гостей заходу чекатиме дегустація вин та різних смаколиків, а також ярмарок-продаж виробів народних умільців.

У п'ятницю 8 листопада на площі Кошута розгорнеться святковий ярмарок – смакування молодого вина, сиру, гусячих шкварок, гусячого паштету, лангошів та інших місцевих народних страв. З 13.00 до 17.00 – концертна програма народних гуртів та ансамблів Берегівського району.

У суботу 9 листопада об 11.00 – святкова хода колони Лицарів Ордену Вина. Урочисте відкриття фестивалю.

Також відбудеться оголошення результатів конкурсу на кращі вина, нагородження переможців гастрономічного конкурсу. З 12.00 по 17.00 – концертна програма народних гуртів та ансамблів міста Берегове.

У неділю 10 листопада - заключний день фестивалю.

День святого Мартина у Берегові вперше відзначили у 2011 році. Ініціаторами свята стали лицарі винного ордену імені Святого Венцела, до якого входять видатні винороби Берегівщини та його почесні члени.

Раніше фестиваль проходив у стінах першого на Закарпатті музею вина та виноробства у стінах колишнього палацу Габора Бетлена. Згодом святкування почали проводити на площі Кошута.

Як кажуть представники оргкомітету, у цей день обов'язково слід спробувати гуску - інакше весь рік будеш голодним. Саме так твердить народна мудрість. Окрім цього на День святого Мартина наші предки ворожили на гусячій гомілці - і таким чином визначали якими будуть погодні умови взимку. Якщо вона буде білою, отже на нас, скоріш за все, чекає холодна та сніжна зима.

Святий Мартин зображений на гербі Мукачева ще з 1376 року. За легендою він народився у римській провінції Паннонія (нині територія Угорщини) у IV столітті. Мартин - є покровителем жебраків та немічних. Святого шанують у багатьох країнах Європи – насамперед у Франції, Німеччині, Польщі та Угорщині.

Коментарі: