Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Балога: СБУ має звернути увагу на заяви самопроголошеного захисника закарпатських русинів

mukachevo.net 11/09/2019 11:59

У повідомленні йдеться про те, що делегація обговорила з Земаном питання "більшої автономії Закарпатської області в Україні". Серед присутніх на зустрічі був Дмитро Сидор, православний священник УПЦ (МП), засуджений у 2012 році в Україні (на три роки умовно) за звинуваченнями в сепаратизмі.

Народний депутат Віктор Балога відреагував на цю зустріч та закликав нового голову СБУ звернути на це увагу.

"Коли такі персонажі, як Сидор, починають розповідати про необхідність більшої автономії для Закарпаття, то нічого доброго чекати не варто. Сподіваюсь, що новопризначений керівник СБУ зверне увагу на ці міжнародні вояжі та заяви самопроголошеного захисника закарпатських русинів, і наша спецслужба дасть цьому належну правову оцінку. Бо мета такої діяльності може бути лише одна – спробувати розхитати ситуацію в області", - написав Вітор Балога на своїй сторінці у Фейсбук.

"Закарпаття було, є і буде землею, де з повагою ставляться до інтересів всіх, хто тут проживає, незалежно від мови, якою вони говорять, і церкви, в яку ходять. У нас мирний край, де ніхто не ділить людей на українців, угорців, ромів, русинів, словаків чи євреїв. Так було завжди, і так буде надалі, - додав народний депутат.