Долар26.77
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.46
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.51
Динаміка НБУ за послідній тиждень

500 гривень за 700 метрів дороги – як водії “роздягали” заробітчан на кордоні (ВІДЕО)

zak-insider.com 29/03/2020 11:34

Ажіотаж на пункті пропуску «Тиса» з боку угорської Захоні відзняли і оприлюднили у соцмережах. Ті, хто вже на україніській землі – обурені, втомлені і виснажені, адже стояли по 6-8 годин, але діляться враженнями.Люди кажуть, їх доправляють автобусами по 35 та 50 чоловік, хочобіцялиорганізувтицивілізованийдовіз по 10 осіб.

Обурені люди і тим, що транспортувати через кордон мали безкоштовно.Проте усі без винятку стверджують, що з них деруть гроші. І не малі. Кажуть, аби попасти додому готові на все.

В ОДА кажуть – організували 7 автобусів і один неоплан. Чи вистачає на такий натовп цих семи автобусів, коли в один можна розмістити максималоно 10-людей – питання очевидно, відповдіі не потребує. Але невже не можна було організувати бульшу кількість транспонртних засобів – у владі ж знали про цю ситуацію заздалегідь.

То ж логічно припустити, що могли все спрогнозувати. Аби розставити всі крапки над І – звернулися до речниці Чопського прикордонного загону.

Дотримання правил карантину на кордоні – питання, наразі, не менш важливе. Адже сусідньою Угорщиною коронавірус теж шириться, а також чимало українців проїжджають транзитом з інших країн із зони епідемії. На рахунок автобусів і плати за транспортування через кордон теж прояснили ситуацію. Перетнути кордон – це ще, як виявилося, не всі проблеми.

На українській стороні зіткнулися з випробуванням номер два. Транспорт призупинив діяльність, то як людям добратися додому у різні куточки країни?

Якщо закарпатців забирали рідні чи знайомі, то решта – опинилися заручниками ситуації, коли за любі гроші змушені скористатися послугами власників мікроавтобусів, які з’їхалися до кордону, аби підзаробити. Водії мікроавтобусів також втікали від камери чи відверталися, аби не коментувати.

І вже українці піднімають питання, яке стане невдовзі проблемою для них – що робити у країні, де немає робочих місць, як жити, годувати сім’ї? Але ця проблема вже стане темою іншого репортажу.

А поки нема розпорядження про закриття кордонів – українців будуть пропускати у всіх КПП країни, у тому числі і на Закарпатті, які працюють у штатному режимі. За ніч з півночі до 8 ранку 28 березня через пункт пропуску «Тиса» пройшло ще 434 особи. – Повідомила речниця Чопського прикордонного загону. Наразі, у зв’язку зі зниженням потоку людей, через кордон курсує 4 автобуси.

Відправ другу: