Долар26.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.95
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Штучний інтелект вперше випробують в повітряному бою

news.finance.ua 25/10/2019 01:19

Агентство перспективних оборонних розробок (DARPA) уклало з вісьмома компаніями угоду на випробування штучного інтелекту у віртуальному повітряному бою. Головна мета випробувань — складання списку вимог до систем, які будуть керувати перспективними безпілотними бойовими літаками, йдеться в повідомленні DARPA.

DARPA веде розробку ШІ для перспективних бойових безпілотників з травня 2019 року за програмою ACE. Згідно з умовами тендеру, система повинна вчитися за аналогією з пілотом-людиною: починати з простих маневрів і поступово дійти до фігур вищого пілотажу.

Передбачається, що ШІ зможе вести бій ефективніше за людину і знизить навантаження на пілота, дозволивши йому ухвалювати тактичні рішення в рамках більш масштабного завдання.

До кінця 2019 року агентство має намір провести попередні випробування системи повітряного бою у віртуальній реальності. Участь у них візьмуть розробки компаній Aurora Flight Sciences, EpiSCI, Heron Systems, Lockheed Martin, Perspecta Labs, physicsAI, SoarTech і дослідницький інститут технологій Джорджії.

Тестування пройде у відкритому авіатренажері FlightGear, наголошується в повідомленні DARPA.

Раніше DARPA оголосило про проведення змагань серед роботів Subterranean Challenge («Підземний виклик»). Ровер переможців буде використаний як основа для створення дослідницького апарату, який зможе вивчати гроти і печери на інших планетах.