Долар27.68
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.8
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.45
Динаміка НБУ за послідній тиждень

«Нове обличчя кордону»: В аеропорту «Львів» почав роботу оновлений загін прикордонників

zik.ua 20/12/2018 15:05
Нові обличчя кордону. Фото: ZIK
Нові обличчя кордону. Фото: ZIK

У Держприкордонслужбі вже кілька років за сприяння представництва Посольства США в Україні та Міжнародної організації міграції в Україні успішно реалізовується проект «Нове обличчя кордону». Цей проект спрямований на реформування прикордонних підрозділів та створення сучасних відділів з професійним, вмотивованим, принциповим персоналом, що буде ефективно виконувати функції держави на кордоні. Сьогодні, 20 грудня, оновлений підрозділ прикордонників заступив на службу у відділ прикордонної служби «Львів – аеропорт».

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

В рамках проекту до різних підрозділів Державної прикордонної служби відібрано сотні найкращих представників як з цивільної молоді, так і з військовослужбовців. Нині частина учасників, які пройшли основні етапи відбору, а це близько 100 нових українських прикордонників, стали до виконання службових обов’язків на відділі прикордонної служби «Львів- аеропорт», 14 з них – з цивільної молоді.

Нові обличчя кордону. Фото: ZIK
Нові обличчя кордону. Фото: ZIK

«У західному регіональному управлінні старт реформи був покладений на пункті пропуску «Краковець». Основне завдання – це створення служби у новій організаційно-штатній структурі з врахуванням нових європейських підходів. Основна відмінність нових підрозділів має полягати у відношенні та роботі з людьми, які перетинають кордон. Це зовнішня ознака, а загалом все складніше: ми втілюємо зовсім інші способи виконання державних функцій на кордоні. Наші нові працівники підготовлені за провідними європейськими стандартами, можуть вільно спілкуватись з іноземцями. І, що важливо, після реорганізації суттєво підвищено грошове утримання для наших працівників: для молодшого складу – на 3 тис. грн, а для офіцерського – на 5 тис. грн», – розповів заступник начальника західного регіонального управління по роботі з персоналом полковник Костянтин Безпалько.

Нові обличчя кордону. Фото: ZIK
Полковник Костянтин Безпалько. Фото: ZIK

Також він повідомив, що відбір і навчання «нових облич» тривав близько 4 місяців і для роботи у відділ прикордонної служби «Львів – аеропорт» сформовано підрозділ близько 200 осіб.

«Я уже 15 років проходжу службу у прикордонних підрозділах і для мене це був зовсім новий досвід. Бувалі прикордонники брали участь у цих навчаннях на рівні з цивільною молоддю, що виявила бажання вступити у лави Держприкордонслужби. Зараз штат сформований, як з колишніх працівників відділу аеропорту, так і з інших підрозділів. Також до нас приєдналися службовці з цивільної молоді, які успішно пройшли навчання і стажування в аеропорту. Цей проект приніс для нас ряд позитивних змін. І, що головне, збільшено чисельний склад підрозділу, що дозволяє ефективніше проводити ротацію персоналу та організовувати роботу. Також налагоджено співпрацю та обмін досвіду з прикордонниками інших країн. І всі, хто до нас прибуває відзначають високий рівень організації та умови праці у нашому аеропорту», – розповіла заступник начальника відділу прикордонної служби «Львів-аеропорт» з персоналу Оксана Куришева.

Нові обличчя кордону. Фото: ZIK
Нові обличчя кордону. Оксана Куришева. Фото: ZIK

Також вона зазначила, що після модернізації роботи та оновлення особового складу прикордонники аеропорту очікують і на покращення технічного аспекту роботи, отримання нового сучасного обладнання.

Як повідомили у прес-службі Львівського прикордонного загону, для участі в проекті зареєструвалися близько 400 осіб, з яких з цивільної молоді – понад 250 та 150 – з-поміж військовослужбовців. При цьому анкети кандидатів обробляла автоматизована електронна система без втручання посадових осіб прикордонного відомства. Далі тривало тестування і навчання, яке проходило за програмами, розробленими спільно з експертами Прикордонної варти Республіки Польща, представниками МОМ та посольства США в Україні.

Нові обличчя кордону. Фото: ZIK
Нові обличчя кордону. Фото: ZIK

Пріоритетним завданням цього проекту стало реформування органів охорони державного кордону з метою створення високих стандартів діяльності, що відповідають європейським нормам. А кінцевою його метою – створення відділів прикордонної служби з професійним, вмотивованим, принциповим персоналом, що буде ефективно виконувати функції держави на кордоні та водночас матиме високий рівень довіри громадськості та викорінення проявів корупції.

Партнерами «Нового обличчя кордону» виступили Посольство США в Україні та Міжнародна організація з міграції в Україні.

Нові обличчя кордону. Фото: ZIK
Нові обличчя кордону. Фото: ZIK

Також вдалося поспілкуватися з двома прикордонниками з числа «нових облич», які нещодавно вирішили приєднатися до військової служби.

«Я просто побачила оголошення у Фейсбук та вирішила себе спробувати. Також було бажання взяти участь у проекті, оскільки вірю у нашу державу та прагну її змінити. Я маю вищу освіту з соціології та правознавства та починала працювати в офісі, але цей конкурс змінив усе. Спочатку було важко вчити великий обсяг теорії, але було дуже цікаво. Потім ми проходили практичне навчання, де вчилися, як правильно нести службу на кордоні, володіти зброєю та інші прикладні навики. Мої рідні повністю підтримали моє рішення, адже мій брат зараз служить у Національній гвардії, батько – колишній міліціонер, а мамі довелося змирилася з моїм вибором», – розповіла молодший сержант Тетяна Борисенко.

Нові обличчя кордону. Фото: ZIK
Нові обличчя кордону. Молодший сержант Тетяна Борисенко. Фото: ZIK

Подібні мотиви привели на навчання і Ірину Гандзій, яка успішно пройшла курси та сьогодні на посаді молодшого сержанта починає працювати у відділі прикордонної служби «Львів – аеропорт».

Нові обличчя кордону. Фото: ZIK
Нові обличчя кордону. Ірина Гандзій. Фото: ZIK

«Я багато років працювала у сфері торгівлі, але побачила на бордах інформацію про конкурс і вирішила податися на нього. Я вже раніше читала про цей конкурс і готувалася прийти, коли розпочнеться і у нас. Навчання тривало півроку, було дуже складно, але ми мали добрих викладачів, які подавали матеріал у легкій та доступній формі. Вже місяць ми вчимося застосовувати теоретичні знання на практиці і для нас, цивільної молоді, все цікаво. Коли я подавала документи на навчання, то нічого не говорила родичам. Сказала лише тоді, коли прийшло запрошення на вступні іспити – і дуже тішусь, що рідні підтримали мій вибір».