Долар26.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.95
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Ганущин: Україна відмовилась від планів будівництва М10 "Львів - Краковець"

galinfo.com.ua 29/11/2019 16:44
Сьогодні була дуже інформативна зустріч з представниками Республіки Польща на рівні екс маршалка Ceйму пана Марека Кухцінського, міністра інфраструктури і будівництва Анджеєм Адамчиком і надзвичайного і повноважного посла РП в Україні пана Бартоша Ціхоцького. Про це повідомив Олександр Ганущин.

Як зазначив Ганущин, польські колеги дуже детально поділилися ходом великого трансєвропейського інфраструктурного проекту «Віа Карпатія» та іншими ініціативами пов‘язаними з концепцією «Європи Карпат».

Сусіди знову на високому рівні підтвердили готовність просувати з польського боку розвиток залізничного сполучення на вітці «Перемишль - Нижанковичі». Сума інвестицій необхідних з польського боку 14 млн.євро, і високі гості підтвердили готовність вкладати їх за умови, що Укрзалізниця зі свого боку має інвестувати в ремонт колії біля 45 млн.грн.

ganu.jpg Фото надане прес-службою ЛОР.

"Однак далі на нас чекав неприємний сюрприз. Пан Адамчик поінформував, що вчора українська сторона на офіційних перемовинах їх поінформувала, що відмовляється від планів будівництва М10 або «Львів - Краковець». Не знаю, хто саме з української сторони в делегації очолюваній міністром інфраструктури Владиславом Криклієм це сказав, але відмову підтвердили усі троє високих гостей.

Це звісно дуже поганий сигнал. З польського боку, вони зробили чимало з розбудови Е40 (продовження М10), з відгалуженнями. В розмові було навіть таке, що польська сторона шкодує за невиконання меморандумів і витрачені гроші на інфраструктуру в околицях «Краковець-Корчова».

Ситуацію по М10 терміново треба з змінювати, тому вже найближчим часом ініціюватиму робочі зустрічі з керівництвом Укравтодору і Мінінфраструктури", - зазначив Ганущин.