1
Долар28.06
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.96
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.8
Динаміка НБУ за послідній тиждень

У Національному музеї у Львові представлять ще один шедевр Йова Кондзелевича

zik.ua 17/05/2017 14:58

Завтра, 18 травня, о 16.00, у Міжнародний день музеїв, у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького відбудеться офіційне відкриття ще однієї роботи видатного іконописця Йова Кондзелевича – іконостасу церкви Різдва Пресвятої Богородиці Загорівського монастиря. Він стане одним із розділів постійної експозиції.

Про це сьогодні, 17 травня, під час прес-конференції повідомила заступник з наукової роботи Національного музею ім. А. Шептицького Оксана Біла, передає кореспондент ІА ZIK.

Вона нагадала, що цьогоріч відзначають 350 років від дня народження Йова Кондзелевича. Музей має на меті показати ще один його витвір – Вощатинський ікононостас для Загорівського монастиря на Волині.

Пам’ятка надійшла до музею 1962 року завдяки експедиції, участь у якій взяли видатні мистецтвознавці і музейники Борис Возницький, Петро Лінинський, Віра Свєнціцька. Вони привезли пам’ятку із зачиненого храму св. Петра на Волині.

«Відтоді окремі ікони з іконостасу експонували у нашому музеї поодиноко у форматі постійної експозиції або ж у тематичних виставках. Цілою пам’ятка досі жодного разу не була представлена», – зазначила Оксана Біла.

Вона додала, роботу Йова Кондзелевича реставрували протягом трьох років. Однак ікноностас не дійшов до нас повністю. Не зберігся ряд празників, втрачено два картуші з пророками.

Під час відновлення реставратори виявили численні втручання в авторський живопис і, навіть, перемалювання окремих сюжетів.

«Ми бачили, що роботи були перемальовані. У Богородчанський іконостас втручалися до 20 разів, а у Вощатинський дещо менше – до чотирьох. Під час дослідження виявили, що під образом Бога Отця, який намалювали у ХІХ ст., є постать Богородиці», – повідомив керівник науково-дослідного реставраційного відділу НМЛ Володимир Мокрій.

Нагадаємо, 17 травня 2013 року, у Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького відкрилась постійна виставка «Йов Кондзелевич. Визначна пам’ятка українського бароко – Богородчанський іконостас» (1698–1705)».

Коментарі: