1
Долар28.04
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.26
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.5
Динаміка НБУ за послідній тиждень

У Бродах запровадили німецьку методику проведення аналізів води на очисних спорудах

zik.ua 10/08/2018 15:40

КП «Бродиводоканал» запровадило німецьку методику із точнішого і швидшого проведення аналізів води на очисних спорудах комунального підприємства.

Про це ІА ZIK повідомили у Бродівській міській раді.

Учасник офіційної делегації Бродівської міської ради до німецького міста Вольфратсгаузен, головний інженер КП «Бродиводоканал» Володимир Дробенко вважає, що знайомство із системою водовідведення цього німецького містечка показало модель, на яку потрібно рівнятися.

За словами Володимира Дробенко, в цьому німецькому містечку вразила система очищення води від фосфатів. Основним джерелом потрапляння фосфатів у стоки, згідно з даними статистики, є побутовий сектор і різні галузі промисловості, в яких широко застосовується безліч видів синтетичних миючих засобів. На очисних спорудах м. Вольфратсгаузен у спеціальній рекреаційній установці додають полімер, на який осідають фосфати, таким чином його збирають і складують та чекають, поки своє слово в переробці цих забруднюючих довкілля речовин скаже наука».

Головний інженер КП «Бродиводоканал» зазначив, що дещо із запозиченого в Німеччині досвіду  одразу після приїзду вдалося впровадити на очисних спорудах, зокрема, нову методику проведення хіміко-біологічного аналізу води, яка дозволяє зробити точніший аналіз за коротший час.

«Найпростіша, але найнадійніша система контролю якості очищених стоків, яка застосовується на тамтешніх очисних спорудах – це чіпована річкова риба, яка упродовж року живе в резервуарі кінцевої очистки, а в жовтні її відловлюють з метою обстеження на наявність шкідливих речовин в її організмі. На запитання, чи не бояться вони показати реальну картину такого обстеження, яка може призвести до штрафів, наші німецькі колеги зауважили, що держава в цьому випадку допомагає зрозуміти і виправити ситуацію, а не покарати», – сказав Володимир Дробенко.

Головний інженер «КП «Бродиводоканал» сказав, що німецька сторона дуже схвально і позитивно оцінює прагнення влади м. Броди і керівництва підприємства змінити ситуацію із поводженням зі стічними водами, а головне, що іх мотивує – це покращення глобальної екологічної ситуації.

«Якщо з допомогою наших німецьких колег і партнерів нам вдасться провести реконструкцію очисних споруд у м. Броди, наше підприємство скидатиме у річку набагато чистішу воду», – зазначив комунальник.

Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах: