Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Земельні питання мають узгоджуватися із місцевими радами, – голова Яворівської райради

galinfo.com.ua 29/11/2019 14:45
Сьогодні, 29 листопада, в місті Яворові зібралися голови міських, селищних та сільських рад для обговорення злободенних питань, пов’язаних насамперед із інвентаризацією земель державної форми власності та виставлення цих земель на аукціон.

Як передає з місця події власкор Гал-інфо, розмова була, м’яко кажучи, непростою, однак конструктивною. Адже, за словами голови Яворівської районної ради Володимира Сичака, зараз законодавство змінюється так динамічно, що органи місцевого самоврядування ледь встигають реагувати.

77364255_780966462418687_3648955578471940096_n.jpg Фото Людмила Шубіна, Гал-інфо.

Начальник відділу в Яворівському районі головного Держгеокадастру у Львівській області Володимир Тістечко інформував про те, що інвентаризовані земельні ділянки включенні в перелік для продажу права оренди на земельних торгах (аукціонах), а не продажу права власності – оскільки немає такого закону.

Також Володимир Тістечко наголосив на питаннях проведення повторної нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, термін якої завершується у 2020 році.

За його словами, відділом в Яворівському районі головного Держгеокадастру у Львівській області надіслано листи в місцеві ради про прийняття рішень стосовно проведення цього виду робіт та укладення угод з відповідними землевпорядними організаціями. Після закінчення терміну дії нормативної грошової оцінки не будуть надаватися витяги про нормативну грошову оцінку земельних ділянок юридичним та фізичним особам Чиновник наголосив, на проведенні нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, де проведено зміни меж, зокрема, на території Чернилявської, Старичівської, Домажирської, Рогізненської та Свидницької сільських рад, що на Яворівщині.

76997698_436474317260763_3037898709980413952_n.jpg Фото Людмила Шубіна, Гал-інфо.

Присутні на події голова Яворівської районної ради Володимира Сичак та заступник голови Яворівської РДА Назар Сойко порадили головам місцевих рад скерувати свої пропозиції у Держгеокадастр стосовно власного бачення питання інвентаризації земель державної форми власності та виставлення їх на аукціон.

«А Яворівська районна рада в свою чергу надішле у Держгеокадастр аргументоване звернення депутатського корпусу. Бо здоровий глузд підказує, що будь-які земельні питання мають узгоджуватися із місцевими радами. Надіємося, що нове законодавство це візьме до уваги», – наголосив Володимир Сичак.

Нагадаємо, що стосовно питань погодження з органами місцевого самоврядування земельних ділянок у власність, а також проведення земельних торгів Конституційний Суд України ухвалив рішення у справі за конституційним поданням народних депутатів України щодо відповідності Конституції України постанови КМУ «Деякі питання удосконалення управління у сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядженнями від 7.06.2017 року №413 зі змінами, визнавши її такою, що не відповідає Конституції України, тобто є неконституційною.