Долар27.68
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.8
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.45
Динаміка НБУ за послідній тиждень

У Стрийському парку почали відновлювати жоржинарій

zaxid.net 08/04/2017 19:30

У суботу, 8 квітня, активісти почали відновлювати жоржинарій у Стрийському парку. Як розповіла ZAXID.NET начальниця відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олександра Сладкова, тут висадили приблизно 30 жоржин.

Квіти висаджували поблизу студмістечка УКУ. За словами Сладкової, люди розповідають, що на цьому місці колись був жоржинарій, однак уже 30 років тут не ростуть квіти.

У Стрийському парку почали відновлювати жоржинарій. Фото Олександри Сладкової

Активісти, які хочуть відновити жоржинарій, зібрали у соцмережах гроші та закупили сотню цибулин жоржин. Загалом на це витратили 3,5 тис. грн. У суботу, 8 квітня, вдалось висадити приблизно 30 цибулин, інші садитимуть уже після Пасхи.

Активісти також стригли здичавілі кущі. Фото Олександри Сладкової

«Це жоржини різних сортів, ми їх садитимемо вперемішку. Обгороджувати ми їх не будемо, хто захоче вкрасти, той вкраде у будь-якому випадку. Ми хочемо подивитись наскільки людині важливо вкрасти цю цибулину чи вони зможуть спокійно рости. Цікаво, що жоржини треба забирати на зиму, тому восени нам потрібно буде їх викопувати та забирати у якусь оранжерею», - каже Сладкова.

Олександра Сладкова каже, що першим етапом відновлення жоржинарію буде висадка квітів просто неба, якщо квіти приймуться і їх ніхто не вкраде, то наступного року планують втілювати уже масштабніші ідеї.