Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Національний природний парк “Бойківщина” відтепер є заповідником

galinfo.com.ua 12/04/2019 13:12
Національний природний парк “Бойківщина” отримав офіційний статус “об’єкт природно- заповідного фонду”. Про це повідомляє прес-служба ЛОР.
bojkivshchyna.png Національний природний парк “Бойківщина” відтепер є заповідником

Площі природно-заповідного фонду України, Указом Президента, збільшено на майже 80 тис. га або на 0,13 % загальної площі держави, яке розробило #Мінприроди протягом останніх двох років.
Абсолютна більшість нових територій є об’єктами Смарагдової мережі Європи.

Серед переліку об’єктів ПЗФ Львівщина поповнилася новим національним  природним парком ʺБойківщинаʺ, який буде розташований на території Турківського району. До його  території  включено 12240 гектара земель державної та комунальної власності. 

ʺСтворення на цій  території парку - важливий крок у вирішенні  проблеми збереження   старовікових  лісів Українських Карпат, - каже голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. -  Крім того, це - сприятиме посиленню екологічного каркасу екомережі Карпат, так як новий парк межуватиме  із НПП ʺСколівські Бескидиʺ та  включатиме частину територій регіонального ландшафтного парку ʺНадсянськийʺ, що входить  до складу транскордонного біосферного резервату ʺСхідні Карпатиʺʺ.

Частина територій мережі включено до європейської мережі природоохоронних територій Смарагдова мережа. Вони давно стали домівками для багатьох видів рослин і тварин, які, на жаль, стали рідкісними в межах Європи. Тут нараховується понад 30 видів трав’янистих рослин, серед яких баранець звичайний, аконіт опушеноплодий, лунарія оживаюча, чина гладенька, підсніжник білосніжний.

ʺТакі приклади, як складові стратегії у галузі екології, свідчать про активну діяльність Львівщини щодо збереження природного біорізноманіття в області. У питаннях екології ми намагаємося бути максимально послідовними і націлені на розширення  площ природно-заповідного фондуʺ, - наголосив Олександр Ганущин.

Довідково:
На території Львівщини функціонує 377 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 158,3 тис. га, що складає 7,2 % від площі території області. 

У 2018 році створено 19 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 189 га (ландшафтного заказника місцевого значення ʺУрочище Солоницяʺ у Городоцькому районі, лісових заказників ʺВоля Якубоваʺ у Дрогобицькому районі, ʺАнгелівкаʺ у Буському районі, ʺБачинаʺ у Старосамбірському районі, ʺБілий берегʺ у Перемишлянського районі, ʺВерхнєʺ у Турківському районі, ʺВислобокиʺ у Кам’янка-Бузького районі, ʺГаївкаʺ у Дрогобицькому районі, ʺМоршинське узліссяʺ у Стрийському районі, ʺНивкиʺ у Сокальському районі, ʺПід Закладомʺ у Миколаївському районі, ʺПідлипницькийʺ у Жовківському районі та ʺСможанкаʺ у Сколівському районі та 6 ботанічних пам’яток природи місцевого значення (точкові об’єкти) в межах міста Львова, ʺБук східнийʺ, ʺДуб великопліднийʺ).