Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

На Стрийщині відкрили меморіальну дошку загиблим бійцям Тарасу Брусу та Роману Магасу

zik.ua 16/05/2019 13:23

<nbsp;>

На фасаді НВК «Лисовицька СЗОШ-ліцей І-ІІІ ст.» Стрийського району за сприянням мецената відкрили меморіальну дошку загиблим на Сході бійцям, випускникам школи Тарасу Брусу і Роману Магасу.

Прийшли найрідніші люди, близькі, друзі, учасники АТО, громада села, голова Стрийської районної ради, меценат Роман Козак, Лисовицький сільський голова Микола Магас, голова Спілки учасників АТО Стрийщини Юрій Драпалюк, представник відділу освіти РДА Юрій Півторак, керівник відділу культури РДА Юлія Курилишин.

Преосвященний владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії, разом зі священиками освятив меморіальну дошку. Звертаючись до присутніх, він висловив переконання, що імена героїв, викарбувані на дошці, будуть нагадувати кожному, що саме ці хлопці захистили рідну землю від ненависного ворога, закликав до єдності і молитви.

Щиро і тепло говорила про випускників школи її директор Світлана Ковалевич, дякувала батькам, рідним, котрі виростили синів-патріотів. Пам’ять про Тараса Бруса і Романа Магаса надихатиме дітей ставати кращими, бути гідними громадянами України. Вона висловила слова подяки голові районної ради Роману Козаку за допомогу у виготовленні меморіальної дошки, а присутнім воїнам АТО – за їх неоціненний внесок в боротьбі за Україну.

Слова подяки героям висловили учні місцевої школи, котрі запевнили, що молоде покоління братиме з них приклад та назавжди збереже пам’ять про них. 

Допоки ми живі – житиме пам’ять про Тараса Бруса і Романа Магаса, зазначив голова районної ради Роман Козак, котрий особисто знав цих хлопців. Їх фото на меморіальній дошці щоразу зустрічатимуть і проводжатимуть поглядом дітей, їхніх земляків, нагадуватимуть кожному, що вони поклали життя, аби ми жили в мирній і квітучій Україні. Ці хлопці продовжили свої імена та імена свого роду в історії. І ця історія нагадуватиме нам про ціну мирної, незалежної України,  пише місцеве видання «Рідне поле».

Волонтер, доброволець, уродженець села Лисовичі Тарас Брус, рятуючи побратимів, загинув під час прориву з «Іловайського котла» у 2014 році. Дбайливий і турботливий син, чуйний і люблячий брат, надійний і бойовий товариш, порядна і добра людина – саме таким залишився назавжди в серцях людей Тарас Брус. Ворожа куля в Іловайську обірвала його достойне життя, сповнене щирої відповідальності за долю України. Його подвиг увіковічнений. В Лисовичах 28 серпня 2016 року було відкрито Меморіал пам’яті Тараса Бруса, закладено сквер його імені.

10 жовтня 2018 року війна забрала життя 27-річного уродженця села Баня Лисовицька Романа Магаса. Він загинув внаслідок підриву на міно-вибуховому пристрої під час виконання чергового бойового завдання поблизу селища Гранітне Волноваського району Донецької області.