Долар26.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.95
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Львів’янином року став заступник командира львівських десантників Євген Кураш

zik.ua 03/05/2019 13:16

Львів розпочав відзначати своє 763-річчя. З нагоди Дня міста відбулася урочиста сесія міської ради, на якій, за традицією, вручили щорічні звання «Шляхетна львівська родина», «Почесний громадянин міста Львова» та «Львів’янин року».

Як інформує кореспондент ІА ZIK, звання «Львів’янина року» мешканці присвоїли заступнику командира 80-тої окремої десантно-штурмової бригади, воїну АТО Євгену Курашу. Від його імені нагороду отримав побратим, який презентував нову емблему бригади і подарував її мерії.

«Хочу подякувати за визнання заслуг нашого колеги. Нова емблема львівської бригади  - із зображенням золотого лева, оскільки ми львів’яни. Ми - львівські», – зазначив військовослужбовець.

Він народився в Сумах. У 1999 році закінчив Сумський державний університет. Проходив військову службу на посадах командира батальйону, начальника штабу дивізіону, командира дивізіону, начальника штабу військової частини. У 2005 році брав участь в українській миротворчій місії в Іраку.

З 2014 року – заступник командира 80-тої окремої десантно-штурмової бригади, яка дислокується у Львові.

Весною 2014 року, не роздумуючи, пішов на Схід захищати суверенітет нашої держави. У 2016 році з нагоди Дня високо мобільних десантних військ міський голова Львова Андрій Садовий вручив документи на 4-кімнатну квартиру на вул. Стрийській полковнику Євгену Курашу.

У номінації «Львів’янин року» Євген Кураш отримав 75,3% голосів містян. У цій номінації також були директор Культурно-мистецького центр «Супутник» на Левандівці Олександр Агашков та спортсмен Навчально-спортивної бази літніх видів спорту ЗМС з кульової стрільби Павло Коростильов.

Звання «Шляхетна львівська родина» цьогоріч присвоїли родині Одрехівських. Василь Одрехівський – львівських скульптор, заслужений діяч мистецтв України, член Спілки художників України. Одрехівський є співавтором пам’ятника Іванові Франкові у Львові. Більшість його творів зберігається в Музеї українського мистецтва в Києві, Музеї етнографії та художнього промислу НАН (Львів).

Володимир Одрехівський також педагог та мистецтвознавець, який досліджує проблеми сучасного мистецтва. У 2016 році обраний ректором Львівської національної академії мистецтв.

Мати Володимира Одрехівського – Марія Яківна Байко (1931р.н.) – відома українська співачка-сопрано. Народна артистка України, професор Львівської консерваторії (нині Вищий музичний інститут ім. М.Лисенка).

Марія Байко виступала в тріо сестер Байко. Є лауреаткою Шевченківської премії та Ордена княгині Ольги. Отримала відзнаку Президента України – ювілейну медаль «20 років Незалежності України».

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав