Долар27.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.55
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.39
Динаміка НБУ за послідній тиждень

100 нових автобусів комунального підприємства стоять у гаражі, а люди - в чергах на зупинках, - експертка

dailylviv.com 31/07/2020 19:40

За її словами, нинішня виконавча гілка влади у Львові буде мати чудовий аргумент: якби не пандемія, то, мовляв, план сталої міської мобільності можна було би втілити у життя швидше і якісніше. Та чи так це насправді?

На її думку, пандемія не — причина для пригальмовування у вирішенні транспортної проблеми. Це, радше, лакумсовий папірець, який показує ставлення міської влади до населення.

- Ніщо не завадило саме зараз, під час пандемії, облаштовувати смуги громадського руху на вулиці Липинського, Стрийській, виконувати роботи на вулиці Богдана Хмельницького. І в той самий час – зовсім не враховувати зміну пасажиропотоку, потоку транспорту. Навіть з порушенням чинних норм на двосмуговій дорозі облаштували смугу громадського руху, - говорить Алла Нижник.
Алла Нижник наголосила, що не бачить системного і комплексного підходу до вирішення транспортного колапсу, а всі дії влади називає хаотичними і незрозумілими. Вона назвала найбільші помилки чиновників, які призводять до того, що Львів щодня стоїть у заторах.

- Я не дуже радію, коли транспортну стратегію пишуть нам іноземні фахівці, які не так вже й добре знаються на львівських реаліях, – пояснила Алла Нижник.  – Колись транспортна система була прив’язана до заводів, а тепер все змінилось. Раніше на 100 квартир планували 12 паркомісць, а сьогодні будівельні норми мають бути – 80%. Має бути стоянка для приватних автівок хоча би на відстані 150 м від будинку, де живе людина. Проблему з транспортом більш-менш вирішили на Сихові, а в Рясне-2, та багатьох інших районів люди дуже потерпають від неї. Ми не знаємо ні точної кількості мешканців у нових житлових кварталах, ні те, наскільки це впливає на пасажиропотік.

Експертка зазначила, що у Львові є кілька «похоронених» проєктів, зокрема із тролейбусним маршрутом № 33 та трамвайними №4 та №6.
Вона повідомила, що 100 нових автобусів комунального підприємства нині стоять у гаражі і не виходять на маршрути, тоді як люди стоять у чергах на зупинках.

- Виглядає так, що у влади немає розуміння ситуації з технічного боку. Таке враження, що права рука не знає, що робить ліва. На мою думку, потрібно щонайменше п’ять років, щоб цей хаос впорядкувати, - підсумувала Алла Нижник.

Довідково
13 лютого 2020 року сесія Львівської міської ради ухвалила «План сталої міської мобільності м. Львова». Його розроблено у межах проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні», що виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії. Це стратегічний документ, який визначає транспортну політику міста на найближчі десять років і дає відповідь на питання: як оптимізувати місто для того, аби переміщення мешканців у ньому були ефективними з точки зору часу, комфорту, вартості. Такими планами мобільності керуються у більшості міст Західної Європи.


Відео:

Комунальних і приватних перевізників виконавча влада Львова ставить у нерівні умови, а конкурси і тендери відбуваються непрозоро, стверджує депутат ЛМР Мирослав Данилків.І це за умови, якщо почнемо вирішувати проблему вже зараз, не гаючи часу. Причому «косметичні» методи тут не допоможуть, потрібна кардинальна зміна транспортної системи.Сьогодні, 31 липня, на засіданні виконавчого комітету прийняли рішення про оголошення та проведення Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу на найкращу проектну пропозицію загальноосвітньої школи та дошкільного навчального закладу у мікрорайоні «Під Голоском».Сьогодні, 31 липня, о 13.00 у Львівському пресклубі - засідання на тему: "Транспортний тупик у Львові: як виїхати з нього по-європейськи?"Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-дСуспільно-політичні настрої мешканців Львова (липень 2020)Закон №1 - базовий дохід громадянинаАнтиукраїнець - книга Олександра СавченкаСвобода слова. Правдивого чи й брехливого?