1
Долар28.06
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.96
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.8
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Відзначення професійного свята у Львівському музеї історії релігії триватиме майже тиждень

zik.ua 16/05/2017 13:09

18 травня світова музейна спільнота відзначає Міжнародний день музеїв. Темою цьогорічного святкування, запропонованою Міжнародною радою музеїв (ІСОМ), є «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване». До свого професійного свята Львівський музей історії релігії разом з філіями підготував різноманітну програму: презентації і мистецькі зустрічі, майстер-класи і квести, концерт органної музики і виступ народного ансамблю, виставки. Заходи відбуватимуться протягом тижня, з 14 до 21 травня.

Про це повідомляє прес-служба Львівського музею історії релігії.

Першим свої святкові двері для відвідувачів відкриває наймолодша філія ЛМІР – Музей «Староскварявський іконостас XVI–XVIII століть». 14 травня о 17.00 тут презентують фотовиставку «З історії церкви святого архістратига Михаїла села Стара Скварява». У музеї «Людина. Земля. Всесвіт» (Сокальська філія ЛМІР) художник, різьбяр Анатолій Покотюк на основі музейної експозиції «Космічне мистецтво» проведе практичне заняття «Таємниці всесвіту» (16 травня, 14.00).

Насиченою і різноплановою буде програма заходів колективу саме у Міжнародний день музеїв 18 травня. Охочих оглянути скарб золотих монет епохи Наполеона III і не тільки чекають о 16.00 у Львівському музеї історії релігії на виставці «Відкриваємо фонди», яка репрезентуватиме колекції культових предметів фондових груп збереження «Метал» і «Нумізматика». Допитливих, спраглих до знань львів’ян і гостей міста зацікавить презентація туристичного маршруту «Єврейський квартал у Львові: розповідаючи про минуле» (о 16, 18, 20 годинах). Його шлях проляже «станціями» «Міський арсенал», «Золота Роза», «Площа Коліївщини» та іншими. Завершиться екскурсія на вул. Староєврейській, де діє постійна експозиція «Ті, що рятували світ». Ще одна цікавинка, запровадження аудіогіда в екскурсійній роботі музею, чекає на тих, хто хоче самостійно оглянути експозицію (о 16.30). Порадує своїм виступом духовий оркестр Львівської духовної семінарії Святого Духа (15.30).

У Музейній вітальні «Людина. Земля. Всесвіт» відбудеться зустріч з письменником Мироном Гавришкевичем. Тема зустрічі – «Трагічне і правдиве – говоримо про складне». На основі спогадів колишніх політв’язнів, воїнів УПА учасники заходу говоритимуть про трагічні події визвольних змагань на Сокальщині. Доповненням до теми стане виставка художніх полотен Ганни Шурми «Операція «Вісла». Місцеві пластуни покажуть гумористично-патріотичну інсценівку «Будь справжнім» (14.30).

До Всесвітнього дня вишиванки, який цього року збігається з Днем музеїв, Львівський музей історії релігії разом з Бортятинською, Сокальською, Червоноградською і Староскварявською філіями підготував виставку вишиванок і рушників «Магія орнаменту рукою жінки» (17.00).

О 12.00 бортятинці одягнуть свої вишиванки і пройдуть святковою ходою селом. Потім усі зберуться в Музеї-садибі родини Антоничів (філія ЛМІР) на презентацію копії картини Володимира Патика «Лемківська пісня», яку виконала студентка Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша Альбіна Левунець. На полотні – два велетні духу: лемки поет Богдан-Ігор Антонич і художник Никифор Дровняк. О 13.00 відбудеться показ відеоролика про життя і творчість Никифора Дровняка.

Чимало заходів чекає і на школярів. У Червонограді геолог, краєзнавець, художник Сергій Солодкий розповість про принципи побудови макета палацово-паркового комплексу Потоцьких у Кристинополі-Червонограді. О 14.00 митець проведе майстер-клас з моделювання архітектурних об’єктів.

О 13.00 бортятинські учні разом із студентом художнього професійно-технічного училища імені Й. П. Станька (смт Івано-Франкове Яворівського району) Василем Перляковським розмальовуватимуть яворівську іграшку.

Весело, а головне корисно провести час запропонують у Львівському музеї історії релігії на інтерактивному музейному квесті (16.00).

Про жінок-мироносиць, які супроводжували Ісуса Христа на шляху від Галілеї до Голгофи й залишилися поруч з Учителем до Його останнього подиху на Хресті, розкажуть на кураторській екскурсії виставкою «Святі жони» (18.00, ЛМІР).

Своїх відвідувачів Палац Потоцьких чекає і 19 травня на відкритті міні-виставки «Поговоримо про наболіле», яка побудована на основі архівних документів та друкованих видань про переселенсько-депортаційні акції 1946-1951 років. Цього ж дня о 14.00 відбудеться зустріч з місцевими старожилами, краєзнавцями, які розкажуть про події тих років.

У неділю, 21 травня, о 13.00 у Музеї-садибі родини Антоничів майстриня Олександра Біла презентуватиме виставку машинної вишивки і вишивки хрестиком «Несімо злагоду, нам зла не треба».

Шанувальників органної та камерної музики чекає концерт «Музика століть» у ЛМІР о 15.00. Завершальним акордом святкувань буде виступ ансамблю народної пісні та побутового танцю «Оксамит» із Запоріжжя з благодійною програмою «Співаючи про замовчуване». 19 травня його чекають у Червонограді о 12.00 і у Львові о 18.00, а 21 травня – у Бортятині о 13.30.

Коментарі: