Долар27.68
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.8
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.45
Динаміка НБУ за послідній тиждень

На Львівщині суди оштрафували на 17 тис. грн. двох порушниць правил карантину

galinfo.com.ua 13/04/2020 14:12
В Єдиному державному реєстрі судових рішень з’явилися перші «невідмовні» постанови місцевих судів Львівської області про притягнення осіб до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 (порушення правил щодо карантину людей) Кодексу України про адмінпорушення.

Йдеться про постанови Миколаївського райсуду та Червоноградського міського суду, згідно яких адміністративні стягнення у виді штрафу у розмірі 17 тис. грн. були накладені на двох місцевих жительок.

Постановою судді Миколаївського райсуду Львівської області Карбовніка І. М. винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КупАП, було визнано мешканку с. Гірське Миколаївського району. Дана громадянка, як зазначено в рішенні суду, «з автомобіля марки "Мерседес Бенц Віто" здійснювала торгівлю сільськогосподарськими продуктами, у зв’язку з чим своїми діями порушила правила щодо карантину людей і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб».

Рішенням судді Червоноградського міського суду Грабовського В.В. штраф за порушення правил карантину було накладено на продавця-флориста квіткового кіоску «Жасмин», яка «здійснила продаж квітки, не виконуючи вимоги п.п. 3 п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року №211 про заборону з 00 год. 01 хв. 17 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. роботи суб`єктів господарювання».

Як відомо, з 17 березня 2020 року є чинною нова редакція Кодексу про адміністративні правопорушення: кодекс доповнено статтею 44-3, яка встановлює відповідальність за порушення правил карантину людей.

Штрафи за порушення карантину, санітарних правил і рішень місцевої влади з питань боротьби з інфекційними хворобами становлять від 17 до 34 тис. грн для громадян і від 34 до 170 тис. грн – для посадових осіб.

За наявною інформацією, станом на 13 квітня в судовий реєстр внесено близько 30 постанов місцевих судів Львівської області про притягнення осіб до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 (порушення правил щодо карантину людей) Кодексу України про адмінпорушення. Водночас у більшості випадків суди відмовляли в притягненні до адміністративної відповідальності особи за  порушення правил карнатину людей.