Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

У Львові на Старий новий рік – фестиваль колядок і зустріч з Маланкою. Афіша

zik.ua 12/01/2018 17:00
Фото: tcb.com.ua
Фото: tcb.com.ua

На цих вихідних відзначають Старий новий рік, який наповнений своїми традиціями. У цей день прийнято посівати і бажати гарного нового року. Крім того, у Львові запланований концерт, який дозволить зберегти атмосферу Різдва надовше, а також свято в одному з парків і фестиваль колядок. А для танцюристів-любителів організовують тангову вечірку.

Про це і більше – в афіші.

На Старий новий рік, як і на Різдво, було прийнято готувати кутю. От тільки тепер в неї можна було додавати м’ясо та масло. Не варто забувати, що старий Новий рік відзначається у Василів день, який є дуже важливим народним святом. Крім цього, на старий Новий рік так само прийнято посівати. Зазвичай цим займалися тільки хлопці, а дівчата в цей час ворожили. До речі, була цікава прикмета, яка свідчила, що першим гостем у домі повинен бути саме хлопець, тоді весь рік пройде вдало, пише znaj.ua.

У суботу у Парку культури – свято«Подих весни». В програмі: відомі хіти, кавери, авторські пісні у виконанні студії вокалу «Подих весни». Також цього дня відбудеться майстер-клас з витинанок о 13:00 (локація – будиночок біля арки).

14 січня ветерани АТО презентують у парку«Деревянка». Заплановане святкове дійство – презентація велетенської дерев’яної маріонетки для вуличних вистав. Чотириметрового дерев’яного чоловічка упродовж минулого року створювали учасники бойових дій. Дерев’янко стане героєм яскравих вуличних вистав в Україні та їздитиме на фестивалі за кордоном, щоб тішити дорослих і малечу.

У неділю о 17.00 у Палаці Потоцьких відбудеться тангова вечірка за участі колективу «Люди вулиці».

МУЗИКА

На вихідних – у Львівському музеї історії релігії – XVIII Різдвяний фестиваль«Велика коляда».

У суботу о 18.00 у Львівській філармонії відбудеться концерт «4Х4Х4 Пори року», а у неділю о 18.00 там організовують «Зустріч на Щедрий вечір з Маланкою».

«Ще з дохристиянських часів свято Маланки було одним з найяскравіших та улюблених звичаїв для українців. Переодягання у фольклорних персонажів, весела гостина та безліч обрядів, котрі переплели в собі язичницькі та релігійні мотиви і дійшли до наших днів у самобутній святковій феєрії. Маланка, Щедрий вечір, день Василія Великого – ще один особливий момент у розпалі зимових днів. Галицький академічний камерний хор під керівництвом народного артиста України Василя Яциняка та Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії під керівництвом Тараса Криси запрошують на концерт до Львівської філармонії, щоби зберегти атмосферу Різдва на довше та розділити це захопливе й величне свято у музиці», – зазначають організатори.

ВИСТАВКИ

Львівський палац мистецтв запрошує на виставку «Львівська зима». Знані і молоді художники за допомогою «зимових кольорів» презентують відтворені у живописі, графіці, декоративно-ужитковому мистецтві варіанти і нюанси зимового настрою.

У «Шевченківському гаю» відкрили унікальну виставку давнього одягу «Сніг, як пух, – одягни кожух». Експозицію розмістили одразу біля входу в музей, у хатині зі села Тухолька Сколівського району. Це одяг мешканців Поділля, Буковини, Гуцульщини та Полісся. За цими речами можна собі уявити, як наші предки розважалися.

«Зимова подорож в українську старовину» стане можливою для відвідувачів Музею народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького.

ТЕАТРИ

У суботу о 18.00 у Львівській опері буде «Циганський барон», а у неділю о 12.00 – «Лускунчик», о 18.00 – різдвяне дійство «З нами Бог! Розумійте, народи». Крім того, у Дзеркальній залі відбудуться три концерти (у суботу о 15.00, у неділю – о 15.00 та 16.00).

Театр ім. М. Заньковецької у суботу кличе на «Диво-квітку» (11.30), у неділю – на «Різдвяну ніч» (12.00 і 18.00).

У суботу опівдні у театрі Лесі Українкипрем’єра «Різдвяної історії». У неділю о 12.00 у театрі покажуть «Зачаровану принцесу».

У театрі Курбаса також буде прем’єра спектаклю «Дихання». У неділю ж тут покажуть «Ножі в курях, або спадок мірошника». Початок о 19.00.

О 12.00 у суботу Перший театр кличе на виставу «О восьмій вечора на Ковчезі». У неділю ж у театрі о 12.00 відбудеться «Дорога до Різдва», о 18.00 – «Небезпечна гра».

КІНО

Біографічна драма «Темні часи». Початок Другої світової війни. Франція вже впала під натиском агресії Адольфа Гітлера, далі повинна бути Великобританія. Уряд острова зіштовхується з вибором – продовжувати боротьбу або домовлятися про перемир’я. Начебто в нацистів і є перевага в силі, і велика частина армії Великобританії перебуває в облозі на пляжах Дюнкерка, але новообраний прем’єр-міністр Вінстон Черчилль має свій план дій. Він не збирається ні з ким домовлятися, адже розуміє, до яких наслідків це може призвести. Тільки заступивши на посаду і отримавши таку владу, Вінстон повинен контролювати незгодних міністрів і боротися за життя кожного громадянина Великобританії. Колись ця людина ввійде в історію.