1
Долар26.03
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.2
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.85
Динаміка НБУ за послідній тиждень

На Добротвірській ТЕС стався витік мастила

lviv.depo.ua 14/04/2017 16:10

Через витік мастил з Добротвірської ТЕС (Кам'янка-Бузький район на Львівщині), яка є структурним підрозділом ПАТ "ДТЕК Західенерго", назріває міжнародна екологічна проблема. Про це повідомив керівник Добротвірського рибзаводу Роман Депа, пише Depo.Львів з посиланням на Леополіс.

За його словами, двокілометрова пляма з мастил вкрила поверхню води по всій ширині семикілометрового каналу (25 м) та тягнеться до Західного Бугу.

"Мені подзвонили місцеві мешканці та розповіли про цей витік з Добротвірської ТЕС. Я відразу ж направив рибінспектора на місце та станом на 13:50 подзвонив у надзвичайну службу. Враховуючи масштабність проблеми, вона може перейти в міжнародний скандал", – розповів Роман Депа.

За даними керівника рибзаводу, Добротвірська ТЕС минулого року вже мала схожу проблему, за що сплатила штраф у розмірі 8300 тисяч гривень.

Роман Депа наголосив, що вже два тижні триває нерест риби, тому мастильна пляма може завдати шкоди річній фауні на великі суми.

Він також розповів, що в гирлі каналу вже встановлено спеціальні бони, якими спробують забрати пляму з поверхні води.

"Спеціальними бонами спробують ліквідувати пляму, але якщо вона почне змішуватися з водою, то далі попрямує по Західному Бугу в Балтійське море", – зазначив Депа.

Представників ДСНС уже повідомили про проблему, проте не відомо, як саме її вирішать.

Як зазначив голова Кам'янка-Бузької районної ради Тарас Келеберда, на місце ймовірного витоку мастила терміново виїхала комісія райдержадміністрації на чолі з першим заступником голови РДА та екологи з самої ТЕС. Повідомлено департамент екології облдержадміністрації.

"Я говорив щойно з директором Добротвірської ТЕС. Він підтвердив, що там стався витік якоїсь речовини. Пляма дійсно є. Зараз роботу відповідних підрозділів станції скеровано на локалізацію цього витоку. Технологи досліджують, що трапилося і з якого обладнання. Беруть аналізи води на вході та на виході каналу. Офіційно сказати про причини витоку наразі не можемо. Учора жодної інформації про аварію ні від кого не надходило. Я і сьогодні о 12:30 спілкувався з головою РДА, і він також на той час не знав про цю ситуацію. Зараз він координує всі роботи зі встановлення причин забруднення. Тільки-но з'явиться якась додаткова інформація, ми відразу вам повідомимо", – розповів голова Кам'янка-Бузької районної ради Тарас Келеберда.

Раніше ми повідомляли про те, як у Львові автомобіль здійснив наїзд на газорозподільний пункт.

Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах:

Коментарі: