Долар27.68
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.8
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.45
Динаміка НБУ за послідній тиждень

У Пикуличах вшанували воїнів УГА і УПА

dailylviv.com 15/06/2020 07:50

14  червня об'єднання українців у Польщі, представники польської влади і духовенство поклали квіти до пам'ятного хреста на військовому цвинтарі у Пикуличах.

«Пикуличі - визначне місце для збереження історичної пам`яті. Саме у Пикуличах знайшли спокій воїни, які відчайдушно боролись та відстоювали Україну. Наша історія - це той фундамент, на якому ми маємо будувати наше майбутнє. Вшановувати та берегти історичну пам`ять - важливе завдання для кожного з нас», - сказав голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Опісля відбулися чин панахиди і громадське віче.

Довідково:

Починаючи з 1921 року, саме на Українському військовому цвинтарі в Пикуличах вшановують пам’ять похованих військовополонених УГА, армії УНР та членів УПА. Пізніше, з 1990 року, щорічно, відбувається літургія в греко-католицькому кафедральному соборі Св. Івана Хрестителя у м. Перемишль, процесійний хід вулицями Перемишля та урочистості на Українському військовому цвинтарі в Пикуличах за участі місцевої української громади, делегацій представників влади та громадськості з України, а також дипломатичного корпусу.

Про це повідомила пресслужба ЛОДА.

У неділю, за повідомленнями Держприкордонслужби, з України до Польщі перейшли у ПП "Шегині" близько трьох тисяч громадян України, більшість з яких - на роботу у сусідній країні. "Щоденний Львів" повідомляв, кому з українців Польща дозволила в'їзд із 13 червня.

У трамвайному депо відбулась екскурсія з нагоди 126-річчя львівського трамваю. У зв’язку з обмеженнями у проведенні масових заходів, подія проходила у режимі онлайн.На 102-му році життя у Львові відійшла у вічність Ірина Б’єнько-Шуль. ІУ вівторок, 10 березня, перед міською Ратушею на площі Ринок у Львові відбулося з нагоди 155-річчя і дня першого публічного виконання Державного Гімну України його урочисте виконання.У Львові відзначили в четвер, 5 березня, 70-ту річницю пам’яті Романа Шухевича.У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналістаУкраїномовні медіа в УкраїніЗаборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"Владислав Орлов виграв суд у ЛьвовіСвобода слова. Правдивого чи й брехливого?