Долар27.68
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.8
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.45
Динаміка НБУ за послідній тиждень

У ДПСУ повідомили про двох порушників українського кордону, які були виявлені в пункті пропуску "Шегині" (Відео)

aspi.com.ua 17/06/2020 15:25

У пункті пропуску "Шегині" співробітники Держприкордонслужби виявили двох порушників, які намагалися проникнути в країну в обхід офіційного проходу. З'ясувалося, що двоє українців, злякавшись черги на пункті пропуску до Польщі, вирішили повернутися в Україну... через паркан.

Кумедне відео було опубліковано в мережі, на якому видно, як хлопець і дівчина перелазять паркан, висотою приблизно в 4 метри і як ні в чому, ні бувало, йдуть до входу в Україну. В цей час, очевидно, проходив брифінг, оскільки в ракурс камери потрапив співробітник ДПСУ перед столиком, на якому було розташовано багато мікрофонів преси.

У Держприкордонслужбі відреагували на інцидент і опублікували офіційне повідомлення, яке з'явилося в середу, 17 червня. Варто зазначити, що сама подія трапилася два дні раніше.

Повідомляється, що в понеділок, 15 червня, двоє громадян України, після оформлення всіх документів у пункті пропуску "Шегині", пройшли, минаючи український КПП, у напрямку польського пункту пропуску "Медіка". Однак, як пізніше вони пояснили прикордонникам, величезна черга на польському КПП змусила їх повернутися на Батьківщину.

Зробили це вони, правда, нестандартним шляхом, за що і були оштрафовані, кожен на 170 гривень.
"Факт правопорушення було виявлено прикордонним нарядом, а дані особи були притягнуті до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 202 КУпАП", - повідомили в Західному регіональному управлінні Держприкордонслужби України.

Раніше в ДПСУ повідомили, що з моменту відкриття на українсько-польському кордоні пішохідного пункту пропуску "Шегині" українські прикордонники пропустили понад 74 тисячі чоловік. За добу число осіб, які перетинають кордон, досягає 3,5 тисячі.

Також повідомлялося, що після закриття кордонів через пандемію COVID-19 багато українців залишилися в Польщі. Заробітчани поскаржилися, що в умовах конкуренції з поляками складно знайти роботу. ASPI news стало відомо, що 30% українців у Польщі, які втратили роботу, готові братися за будь-яку справу. Близько 27% - відчувають проблеми з працевлаштуванням.

Адаптивний карантин продовжили до 31 липня. В уряді не виключають посилення обмежень проти COVID-19 у деяких регіонах.

Кабінет міністрів одноголосно ухвалив рішення про продовження адаптивного карантину до 31 липня. Голосування відбулося на засіданні уряду в середу, 17 червня, - повідомило ASPI news.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що рішення продиктоване зростанням кількості нових випадків COVID-19. У разі необхідності карантинні обмеження посилюватимуть в окремих регіонах, - додав він.

За словами прем’єра, українці втомилися від карантину, однак загроза COVID-19 нікуди не поділася. Тому уряд наполягає на дотримання масочного режиму, соціальної дистанції, проведенні дезінфекції.

Заплановано також змінити графік роботи в окремих галузях і сферах, аби зменшити скупчення людей у громадському транспорті зранку та ввечері. Крім того, міським головам доручили забезпечити вихід на маршрути максимальної кількості одиниць громадського транспорту.

Раніше ASPI news повідомляло, що справа про порушення президентом Зеленським карантинних обмежень у кав’ярні міста Хмельницького буде розглядатися без його присутності. Також стало відомо, що Зеленський заявив: він очікує прогнозів і рішень від уряду у сфері боротьби з пандемією коронавірусу.