Долар26.91
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.62
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Закликаємо тримати удар і не здавати українських інтересів, – Ганущин

galinfo.com.ua 08/10/2019 19:32
Сьогодні, 8 жовтня, у рамках програми «Діалоги про Україну» у Львові відбулася зустріч влади і громадськості області з представниками Уряду, присвячена обговоренню подій на сході України. Участь у заході взяв голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. Про це інформує

На початку зустрічі всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Героїв у зоні проведення АТО/ООС.

У своєму слові очільник облради Львівщини наголосив, що є два шляхи або дві політики, які ведуть до примирення і реінтеграції.

«Перша – пов‘язана з неухильним виконанням українською стороною Мінських угод. Раніше держава Україна мала високий рівень підтримки міжнародної спільноти, тиснула на Росією саме невиконанням «мінських». Їх не виконували ні ми, ні РФ, але санкції накладали саме на «еРеФію». То сьогодні #Зекоманда трактує і розширює Мінські домовленості в руслі виключно проросійської політики: спочатку вибори і тоді все решта (деокупація, кордон). Або «формула Штайнмаєра» у версії Путіна. Тому на цьому шляху примирення і реінтеграція починаються з легітимації окупаційних адміністрацій та відводу військ, спочатку на окремих ділянках, а тоді, якщо «влізе» - і на всьому фронті. Це і є, на нашу думку, початком масштабної капітуляції, згортанням західного вектору руху і федералізація країни.

Другий шлях або друга політика це напрям держави, котра бореться до кінця. Нації, яка достойно відповіла на гібридний військовий удар Росії. Це підхід, що не існує ніяких «ЛНР» і «ДНР», а є окупаційні адміністрації, створені російським агресором. І саме Російська федерація є суб‘єктом відповідальним за агресію. Тому примирення починається з виводу військ, деокупаціії, контролю за кордоном. Реінтеграція починається з діяльності мережі військово-цивільних адміністрацій, безлічі судових вироків проти тих, хто брав участь у незаконних збройних формуваннях, організації референдумів і роботі окупаційних адміністрацій. Із залучення значних ресурсів на вирішення соціально-економічних питань, підтримкою діяльності українських медіа на раніше окупованих територіях. І десь там дуже вдалині місцеві вибори і право брати участь у виборах національних. До речі, все що стосується реінтеграції, можна ще вчора починати з територій, що прилягають до окупованих.

Тому все просто. Є два шляхи. Є спроби прогнутися перед Путіним і наповнити формулу німецького Президента реальним змістом, відвести війська, місцеві вибори, бойовики на легальних посадах і решта. І є інша політика – тримати удар і не здавати українських інтересів. Саме до неї – закликаємо», - сказав Олександр Ганущин.

Варто зауважити, що участь в обговоренні взяли голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський; політичний директор Міністерства закордонних справ України Олексій Макеєв; перший заступник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Антон Колумбет; заступник міністра оборони України Аліна Фролова.

Довідково:

Програма «Діалоги про Україну», організована Офісом Президента України, – це безпосередній діалог влади та суспільства, у результаті якого мають бути напрацьовані спільні рішення та сформована чітка позиція з важливих для держави питань.