Долар27.68
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.8
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.45
Динаміка НБУ за послідній тиждень

За 5 років у Львові утеплили понад 20 будинків завдяки програмі «Теплий дім»

zaxid.net 31/07/2020 18:35

Цього року Львівська міська рада виділила близько 10 млн грн на співфінансування програми «Теплий дім». Завдяки ній ОСББ та ЖБК можуть провести термомодернізацію будинку. У подальшому це дозволяє економити кошти мешканців на оплату енергоносіїв. Загалом в межах міської програми «Теплий дім» у період з 2015 року по червень 2020 року на заходи з енергозбереження ОСББ та ЖБК Львова отримали 209 кредитів на загальну суму 96 млн грн. У тому числі у 21 будинку ОСББ та ЖБК провели комплексну термомодернізацію. Відшкодування з міського бюджету склало загалом 20,3 млн грн.

«На реалізацію цієї програми у міському бюджеті Львова на 2020 рік передбачено кошти у розмірі 10 млн грн. Так, у 2020 році вже 10 ОСББ отримали «теплі кредити» на загальну суму 9,9 млн грн, очікуване відшкодування з міського бюджету – 1,6 млн грн. Станом на червень 2020 року фактичне відшкодування з міського бюджету становить 1,3 млн грн», — пояснює начальник відділу супроводу ОСББ Сергій Солтис.

У 2020 році отримали «теплий кредит» на термомодернізацію (утеплення стін фасадів) будинки за адресою вул. Воробкевича, 4 (ОСББ «Реставрато-4») та просп. Червоної Калини, 121 (ОСББ «Ольвія-Люкс»).

У Львові триває й проект «Енергоефективний район Львова». В його межах Львівська міськрада спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) реалізовують проект підтримки комплексної енергомодернізації багатоквартирних будинків на Сихові. Зараз організатори вже пройшли енергоаудити — їх фінансує GIZ. Наступного року в рамках програми на Сихові планують утеплити 9 будинків.

До слова, за рівнем енергоощадності Україна досі залишається позаду багатьох європейських країн. Неефективне використання енергоресурсів не лише завдає величезних фінансових втрат, але й сприяє енергетичній залежності держави. Подолати ці проблеми та покращити якість житла українцям сьогодні допомагає низка програм, які підтримує Євросоюз, серед них — і проект «Енергоефективний район Львова».