Долар27.68
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.8
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.45
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Як у Львові "хімічать" на обрядових послугах

galinfo.com.ua 30/11/2019 12:12
За даними вибіркового аналізу, у закупівлях товарів, робіт і послуг, організованих Львівським комунальним підприємством «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг», фігують лишень «свої» фізичні особи-підприємці.
pohoron_nov_pravila_0.jpg Ілюстративне фото

Водночас саме підприємство фігурує в кримінальному провадженні за фактами привласлення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Про недобросовісну конкуренцію у найпримітивнішому варіанті

Договір між підприємницею Ганною Пакуш та ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» в особі його директора Олега Герасимюка щодо закупівлі трун та хрестів на суму у 992 тис. грн. був підписаний 11.03.2019 року.

З сайту електронних закупівель Prozorro відомо, що єдиним конкурентом Пакуш Ганни Степанівни на цих торгах був ФОП Калявський Іван Михайлович.

Найцікавіше про «конкурента» полягає в тому, що він одночасно займається підприємницькою діяльністю та працює в ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» - майстром столярної дільниці. Такі відомості містяться, зокрема, в електронних деклараціях його сина - Володимира Калявського, що працює начальником караулу 17-ї рятувальної частини ДСНС у Львівській області. Так, в декларації «сина» за 2018 рік вказано, що його «батько» Іван Калявський отримав дохід від зайняття підприємницькою діяльністю у сумі 72 тис. грн. та заробітну плату за основним місцем роботи (в ЛКП ВРК Обрядових послуг) у розмірі 97 тис. грн.

Виявилось також, що Іван Калявський, який веде свою підприємницьку діяльність з 2005 року та зареєстрований у Львові, в 2018 році укладав угоду із ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» на 113,9 тис. грн. – щодо закупівлі трун та хрестів.

Про Ганну Пакуш відомо, що вона зареєстрована як підприємець 2017 року в с. Містки Пустомитівського району та спеціалізується на виробництві «інших дерев'яних будівельних конструкцій і столярних виробів». Її син Ярослав Пакуш є депутатом Містківської сільської ради.

На привабливий тендер –лишень один учасник...

Угода з фізичною особою-підприємцем Глуховським Андрієм Юрійовичем щода надання послуг з прибирання кладовищ, території місць поховань (з метою утримання належного санітарного стану на територіях кладовищ м.Львова) була укладена 03.05.2019 року - на 998 тис. грн.

Передувало цьому те, що тендер на дану закупівлю за процедурою відкритих торгів двічі відмінявся через відсутність достатньої кількості учасників. У зв’язку з тим, що cвою пропозицію подавав лише один учасник – Андрій Глуховський, який . підприємницькою діяльністю займається з 2010 року. У результаті було прийнято рішення про застосування переговорної процедури і повідомлено про намір укласти договір з ФОП Глуховським А.Ю.

Тепер про найбільш показовий момент. За наявною інфолрмацією, протягом двох останніх років діяльність цього підприємця тісно пов’язана з закупівлями, які організовують районні адміністрації Львівської міськради. Загалом між райадміністраціями (Личаківською, Шевченківською, Франківською) та підприємцем Андрієм Глуховським протягом 2018-2019 років було укладено 8 угод (в основному щодо ремонтів систем центрального опалення житлових будинків).

Ще 2 угоди було укладено з Департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради, одна з них - щодо послуг з прибирання кладовищ (території місць поховань).

Загалом, враховуючи договір з «ритуальним» комунальним підприємством, було 11 угод на суму 4 млн. грн.

З ФОП Яворським Богданом Романовичем ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» договір підписало 26.09.2019 року – щодо постачання каркасів вінків та корзин (1120 штуки). Його загальна вартість невелика – 146 тис. грн. Однак навіть за такої обставини не обійшлось без «дивних речей».

Відомості про Богдана Яворського, який зареєстрований як ФОП в 2011 році, «знайшлися» в електронних деклараціях Соломії Яворської, що обіймає посаду провідного спеціаліста Галицького відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міськради. При цьому низка фактів вказує на те, що йдеться про близького родича її чоловіка.

Фінансові порушення на понад мільйон гривень

У даний час слідчим відділом Личаківського ВП ГУ НП у Львівській області розслідується зовсім свіже кримінальне провадження, пов’язане із виявленням фінансових порушень на ЛКП "Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг". Відкрито воно було 09.08.2019 року - за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем).

Водночас із матеріалів Єдиного державного реєстру судових рішень відомо, що підставою для відкриття цієї справи стали результати ревізії, проведеної Західним офісом Держаудитслужби щодо фінансово-господарської діяльності Львівського комунального підприємства "Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг" за період з 01.01.2016 по 28.02.2019.

Ревізією були встановлені фінансові порушення, що призвели до витрат на загальну суму 489,9 тис. грн. Із яких недоотримані доходи склали 85,8 тис. грн., незаконні витрати - 400,4 тис. грн., нестача товарно-матеріальних цінностей та основних засобів - 3,7 тис. грн. Також ревізори встановили інші фінансові порушення в сумі 703,1 тис. грн.

Щодо суми збитків в повному обсязі, то її, як свідчать матеріали реєстру, наразі намагається встановити поліція - слідчий відділ Личаківського ВП. Для цього його працівники намагаються отримати доступ до низки документів, що знаходяться у володінні ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг». Йдеться, зокрема, про журнали реєстрації надмогильних споруд, журнали реєстрації поховань, акти виконаних робіт щодо поховання безрідних громадян, угоди з приватними підприємцями про надання ритуальних послуг, документи по тендерній документації та угоди щодо використання бюджетних коштів.

Львівське комунальне підприємство «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» підпорядковане департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради.

ЛКП займається організацією поховання померлих і надання ритуальних послуг, утримання місць поховання згідно із встановленими санітарними нормами, благоустрієм всіх міських кладовищ.

З 10 серпня 20128 року директором ЛКП "Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг" призначено Олега Герасимюка, який до цього був безробітним і перебував на обліку у Жовківському районному центрі зайнятості.

Раніше Олег Гарасимюк працював слідчий УМВСУ у Львівській області, державним інспектоом з охорони навколишнього природного середовища та радіаційної безпеки Державної екологічної інспекції у Львівській області, , обіймав керівні посади в ДП «Львівстандартметрологія».

Зазначимо, у 2017 році попередній директор ЛКП "Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг" Василь Глова був затриманий за підозрою в отриманні 4 тисячі доларів хабара.

Віктор Правденко