Долар27.68
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.8
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.45
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Волонтери допомогли людям з інвалідністю вийти на Пікуй на спецвізку, виготовленому у Львові

zaxid.net 06/07/2020 22:02

У вихідні в Карпатах відбулося масове сходження на гору Пікуй з двома візками «джульєтка» для допомоги людям з інвалідністю. Один з цих візків виготовили у Львові. Волонтери підняли ветерана АТО та хлопця з ДЦП Івана Маслюка, який у 2016 році здійснив подорож до Португалії на адаптованому велосипеді.

Після здійснення своєї мрії Іван започаткував проект «On 3 wheels» (На трьох колесах), в якому організовують гірські походи та активний відпочинок для людей з інвалідністю. Волонтери почали збирати гроші на візок, завдяки якому люди з інвалідністю можуть піднятися на гірські вершини. Таку оригінальну «джульєтку» волонтери придбали у Франції. Та згодом хлопці вирішили спробувати виготовити ще один в Україні.

Представник «On 3 wheels» Сашко Луцик розповів ZAXID.NET, що креслення замовили у Львівській політехніці. Хоча перші спроби виробництва були провальні, та згодом вони познайомилися з львівським підприємцем Романом Романюком, який займається розробкою велосипедів. Він погодився виготовити таку «джульєтку», навіть вдосконалив конструкцію: візок вийшов на 2 кг легший.

Вперше його протестували у суботу на горі Пікуй. Цього дня близько 90 волонтерів із двох організацій — On 3 wheels та Veterans go — влаштували сходження для Івана Маслюка та ветерана АТО Олексія Скриби.

фото Юрія Олійника

Сашко Луцик розповідає, що метою їхнього проекту та власне сходжень в гори є змінити ставлення до людей з інвалідністю. Під час таких походів в гори кожен має спілкування з людьми з інвалідністю, інтеграційні ігри для того, щоб здружитися. А «джульєтка» полегшує цей процес, адже її несуть одночасно кілька сильних чоловіків.