Долар26.91
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.62
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Виконком затвердив програму відновлення міста «Львів завтра»

zaxid.net 22/05/2020 16:54

Львів — одне з перших українських міст, яке ухвалило програму виходу з кризи. Для цього вивчали міжнародний досвід, поради науковців і експертів. Програма «Львів завтра» поділена на 4 кластери: безпека, охорона здоров’я, підтримка підприємців та взаємодопомога. Проект уже почали реалізовувати.

«Він розроблений для того, щоби дати розуміння громаді міста, як ми будемо зменшувати негативний вплив цієї пандемії – раз, і друге – що ми можемо зробити, щоби швидше повернути соціальне, економічне й культурне життя на такий звичний шлях, розвитковий», – пояснив директор комунальної установи Інститут міста Олександр Кобзарев.

Зі 160 ідей обрали 80 проектів, які реалізовуватимуть у місті. Зокрема, заплановано створити протоколи виявлення інфікованих мешканців, посилити захист лікарів та забезпечити львів'ян соціальними нормами. А ще — допомогти бізнесу швидше «стати на ноги» після кризи.

«Багато змінилося в економіці, ми бачимо, що майже два місяці велика частина економіки була зупинена, ми розуміємо, яка ситуація з коронавірусом. Може бути друга, третя хвиля. Науковці, медики прогнозують багато різних елементів, і ми розуміємо, що в таких умовах навіть повної невизначеності ми будемо жити довший час. І саме тому створена програма, яка охоплює два роки, і була розроблена у співпраці з різними середовищами – науковцями, бізнесменами, підприємцями», — розповів заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Програму презентували різним середовищам Львова. До розробки та порад приєдналися управлінці, бізнес-кластер, духовенство, громадські активісти та медики.

«Проведена дуже серйозна аналітична робота, де є чітко представлені порівняння різних країн, які виходять з Covid-19. Така спільна робота фахівців Із менеджменту, фахівців з ІТ-технологій, фахівців управлінського характеру, і, звичайно, професіоналів із медицини — епідеміологів, інфекціоністів, імунологів, які найбільше задіяні у цих проблемах, які пов'язані з пандемією, вони були враховані у цій програмі», — додала завідувачка відділення Львівського діагностичного центру Валентина Чоп'як.

Загалом програму «Львів завтра» експерти оцінюють позитивно.

«Важливо зараз працювати над тим, щоби допомогти безпечно повернутися людям до того режиму життя і роботи, які ми мали до пандемії. Насправді процес уже відбувається, тому завдання для всіх нас – органів місцевого самоврядування, державної влади, різних громадських організацій і небайдужих людей – зробити це повернення до звичного життя максимально безпечним», — пояснив виконавчий директор Львівського ІТ-кластеру Степан Веселовський.

Незабаром для програми хочуть створити онлайн-банк ідей. Аби кожен львів'янин міг подати пропозиції, які б допомогли місту швидше вийти з кризи.

Нагадаємо, програму «Львів завтра. Відновлення» підготували Інститут міста та фахівці. 19 травня під час Zoom-зустрічі з ректорами львівських університетів програму презентував міський голова Львова Андрій Садовий.