Долар27.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.55
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.39
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Відомий український режисер презентував у Львові документальний фільм «Рідні»

zaxid.net 30/01/2017 12:55

У неділю, 29 січня, у Львові відбулась прем'єра документального фільму «Рідні», який представив його режисер, львів'янин Віталій Манський.

Сюжет фільму базується на подорожі режисера до своїх родичів у Львів, Одесу, на Донбас та до Криму. Він досліджує стосунки, надії, думки таких різних, але рідних для нього людей. Крізь історію своєї родини режисер зображає новітню історію України.

За словами Віталія Манського, під час роботи над фільмом йому було доволі складно стримуватись від намагання переконати своїх рідних, коли їхня громадянська позиція була відмінна від його.

«Моя задача - не сперечатись чи переконувати, а дати їм максимально висловитись, пояснити свою позицію, щоб у фільмі ми побачили цю суперечність, через яку (в тому числі) розгорілась війна. Мені здається, що я міг би якщо й не переконати, але змусити сумніватись - і що би тоді сталось? Мої рідні припинили би виражати себе, і тоді не було би фільму», - каже Віталій Манський.

У прокат фільм вийде 2 лютого. Документальну стрічку можна буде побачити у кінотеатрах мережі «Планета кіно» та у Львівському кіноцентрі. До прем’єри нового фільму у кіноцентрі також покажуть ретроспективу вибраних фільмів Віталія Манського: «Наша батьківщина», «Приватні хронічки. Монолог» та «У променях сонця».

Офіційний трейлер кінострічки

Світова прем’єра «Рідних» відбулася на кінофестивалі у Карлових Варах у липні 2016 році. Тоді ж фільм вперше показали в Україні - під час Одеського кінофестивалю.

Віталій Манський народився у Львові, після навчання у ВДІК жив та працював у Росії. У 2015 році переїхав до Латвії. Режисер є автором понад 30 фільмів, які демонстрували на фестивалях у Каннах, Берліні, Роттердамі, Локарно та інших. Отримав понад сотню престижних нагород, зокрема «Срібний глобус» Карлових Вар, «Срібний голуб» Лейпцигського фестивалю, головні призи МКФ у Варшаві, Їглаві, Трієсті. Президент МКФ документального кіно «АРТДОКФЕСТ».