1
Долар28.06
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.96
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.8
Динаміка НБУ за послідній тиждень

У четвер у Львові розпочинаються Дні газети «День»

zik.ua 16/05/2017 16:11

18 травня у Львові починаються Дні газети «День». У неформальній атмосфері о 19.30 головний редактор газети Лариса Івшина почне спілкування з львів’янами в антикафе «Communa» (вул. Галицька, 1). Офіційне відкриття виставки найкращих світлин XVIII Міжнародного фотоконкурсу «Дня» відбудеться 19 травня о 12:00 у головному корпусі Національного університету «Львівська політехніка» (вул. С. Бандери, 12). Тут же о 13.00 запланована зустріч-дискусія з головним редактором газети Ларисою Івшиною на тему «Національний діалог».

Про це інформує прес-служба видання.

«День» – звичний і бажаний гість не лише у місті Лева, але й на Львівщині, де холдинг інтелектуальних ініціатив провів усе минуле літо. Про важливість гуманітарної роботи з суспільством у контексті проектів «Дня» розповів голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка: «Наше суспільство переживає надзвичайно складний процес трансформації. У ньому найголовніше – не загубити людину. Тому ті речі, які сьогодні пов’язані з гуманітарною галуззю, настільки ж важливі як сфери оборони та економіки. Тому що коли в центрі суспільства буде людина, коли держава розумітиме її проблеми, болі, коли людина відчуватиме підтримку держави, коли вона відчуватиме в нашій державі можливості самореалізації, врешті-решт коли людина відчуватиме потребу об’єднання та гуртування, то я переконаний, що сама держава стане міцнішою.

Газета «День» – це бренд, який впізнаваний і в якого є довіра. «День» пропагує справжні цінності та несе в суспільство довіру. Переконаний, що вона виступає об’єднавчим началом, даючи людині можливість відчути себе самодостатньою і затребуваною.

Матеріали та збірки, які публікує і видає газета «День», є надзвичайно актуальними. Ми хочемо, щоб у наших об’єднаних громадах, у наших опорних школах обов’язково були підбірки книжок із Бібліотеки газети «День. Впевнений, коли люди пізнаватимуть через книгу себе та суспільство, то від цього ми будемо тільки мудрішати та міцнішати».

Стіни Львівської політехніки вже давно стали домівкою інтелектуальних ініціатив «Дня». Про багаторічну плідну співпрацю газети з цим університетом крізь призму років і особистих вражень говорить ректор Національного університету «Львівська політехніка», професор Юрій Бобало: «День», з яким живемо, мислимо, перемагаємо. Саме у цьому мені вбачається особлива роль, особлива місія газети із промовистою назвою «День».

Періодичних видань такого масштабу і глибини мислення в Україні, на жаль, обмаль. Видань – будителів національної самосвідомості й самоповаги українців, видань просвітницьких, видань високого публіцистичного накалу. «День» – щасливий виняток у цьому сенсі.

Львівську політехніку та газету «День» пов’язує тривалий період тісної творчої співпраці та приятельської приязні. Щороку в стінах нашого найдавнішого на теренах України і Східної Європи університету, що відзначив свій 200-річний ювілей, проводяться надзвичайно цікаві та емоційно насичені традиційні фотовиставки «Дня». З допомогою пристрасної фотопубліцистики ми пізнаємо дійсність, аналізуємо явища динамічної навколишньої дійсності.

У наших аудиторіях проходять численні зустрічі-діалоги між журналістами видання і студентами та викладачами університету. Пригадується, під час однієї із таких зацікавлених розмов, тема якої була окреслена гранично точно й актуально «Як нам перемогти?», головний редактор газети Лариса Івшина стверджувала: «Наше видання – це своєрідний набір інструментів для пізнання правдивої історії України, розуміння суспільно-політичних, соціальних і культурних процесів сьогодення, формування у людей активної громадянської позиції».

Львівські політехніки дуже органічно і схвально сприймають цю глибоку за змістом думку. Незважаючи на свою технічну «генетику», вони твердо переконані, що без вагомої гуманітарної складової формування вітчизняної технічної еліти буде неповноцінним. Щоб стати справжнім громадянином і патріотом, потрібно думати, читати, бачити. Все це нам дає «День».

Нелегку драматичну пору переживаємо ми нині. Та попри все, кожен раз розгортаючи сторінки «Дня» і вчитуючись у його пристрасні матеріали, я насичуюся нездоланним оптимізмом та вірою, що ми здолаємо всі негаразди і виведемо Україну на широкий та світлий шлях розквіту та прогресу».

Зауважимо, що у Львівській політехніці виставка найкращих світлин XVIII Міжнародного фотоконкурсу «Дня» триватиме з 19 травня до 4 червня.

Коментарі: