1
Долар28.06
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.96
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.8
Динаміка НБУ за послідній тиждень

«Призначення – природне, як небо»: У Львові презентуватимуть альбом про Ярославу Музику

zik.ua 15/05/2017 17:57
Фото: Facebook
Фото: Facebook

19 травня у Львові презентуватимуть альбом про життя і творчість Ярослави Музики «Призначення – природне, як небо», а також відбудеться зустріч з автором книги,відомим львівським мистецтвознавцем Євстахією Шимчук.

Про це у Фейсбуці повідомила Оксана Біла.

У заході візьмуть участь:

Олександра Люта, акторка Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької. заслужена артистка України.

Ігор Калинець, поет, лауреат Національно» премії України ім. Т. Шевченка та Премії імені Івана Франка, почесний громадянин Львова.

Олександра Крип’якевич, художниця, громадська діячка, співзасновник та заступник голови Доброчинної громадської організації «Фонд Святого Володимира».

Роман Петрук, скульптор, художник-кераміст. Графік.

Христина Береговська, кандидат мистецтвознавства, директор Департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА.

Довідка.

Ярослава Музика Стефанович)художниця, реставратор, колекціонер (1894-1984).

Художню освіту Ярослава Музикаотримала на початку 1920-их років на факультеті пластики Вільної академії мистецтв у Львові. 1922 р. художниця взяла участь у першій виставці ГДУМ (Гуртка Діячів Українського Мистецтва), творчого обєднання, заснованого Петром Холодним, Павлом Ковжуном, Миколою Голубцем.

Після шлюбу з мікробіологом Максимом Музикою (1924) працювала реставратором ікон в Національному музеї, де пройшла добру школу у таких видатних спеціалістів як Ігор Грабар, Григорій Пежанський. 1935 р. навчалася і Вільній академії в Парижі.

Твори Я. Музики вже в 1930-их роках експонувалися на виставках у Львові, Лос-Анджелесі, Берліні, Празі. Все життя Ярослава Музика колекціонувала твори українського народного мистецтва; вільно володіла 22 рідкісними техніками декоративного мистецтва, такими, як живопис на склі, батік, тиснення по шкірі, енкаустикою та інші, створила багато унікальних робіт в техніці кольорової емалі.

В 1948 році, у віці 54 років Ярослава Музика була арештована як буржуазна націоналістка та засуджена до 25 років таборів, її було звільнено тільки після смерті Сталіна, в 1955 р, через 6 років рішенням суду судимість була повністю знята. Художниця багато виставлялася, багато спілкувалася з молоддю дисидентського середовища, співчуваючи і підтримуючи їх своїм беззаперечним авторитетом.

Коментарі: