Долар26.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.95
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Площу Міцкевича у Львові хочуть перейменувати

galinfo.com.ua 29/11/2019 15:23
Мера Львова та депутатів ЛМР закликали повернути площі Міцкевича у центрі Львова її історичну назву – Марійська площа.
mariyska.jpg Марійська площа, фото початку ХХ століття.

Як повідомляє видання  Zbruc, її було перейменовано 1941 року «в рамках антирелігійної боротьби атеїстичного комуністичного режиму», а Міцкевич, попри свою геніальність, не має нічого спільного зі Львовом. Із відповідним зверненням до Садового виступив сьогодні на сесії ЛМР один з депутатів.

«Як це не дивно, у Львові до сих пір існують радянські назви вулиць і площ. Прикладом цього є давня Марійська площа, одна з перлин Львова, перейменованою в площу Міцкевича, геніального польського поета литовсько-білоруського походження. Який, однак, попри свою геніальність, вшануванням якої є також геніальний пам'ятник визначному сину литовського, білоруського і польського народів, нічого спільного зі Львовом не має», – зазначено у зверненні.

«Навіть за часів польського панування у Львові влада не дозволила собі перейменувати Марійську площу, однак, шануючи спільний з поляками період львівської історії і сподіваючись на взаємне пошанування нашої історії на колишніх українських етнічних територіях, міська влада Львова не піднімала питання про повернення цій площі історичної назви», – додав ініціатор звернення.

Перед цим зверненням мер Львова Андрій Садовий зачитав відкритий лист, з яким він звернувся до президента Перемишля з вимогою повернути в місті назву вулиці імені Єпископа Коциловського — новомученика за католицьку віру, єпископа Перемишльської єпархії Української Греко-Католицької Церкви.

У листі йдеться про те, що для громади Львова наявність у партнерському місті Перемишлі вулиці імені Єпископа Коциловського є важливою запорукою дружніх відносин між Львовом та Перемишлем. Наявність вулиці імені єпископа Йосафата Коциловського є принципово важливою позицією міста в продовженні партнерських відносин із містами, а рішення Ради Перемишля про перейменування вулиці, своєю чергу, ставить їх під загрозу. «Наполегливо звертаюся до вас, пане президенте, повернути назву вулиці єпископа Йосафата Коциловського та сподіваюся, що замах на пам'ять блаженного Йосафата Коциловського — це лише прикре непорозуміння, виправлення якого сприятиме подальшим хорошим стосункам Львова та Перемишля», – зазначив Садовий.

Нагадаємо, вчора, 28 листопада, Рада міста Перемишля ухвалила постанову про скасування вулиці Йосафата Коциловського і приєднання її до прилеглої вулиці Івана Снігурського.