1
Долар28.06
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.96
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.8
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Під час фестивалю «Віртуози» Олег Криса відзначить своє 75-річчя

zik.ua 16/05/2017 16:45

Під час ХХХVІ Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози» відомий скрипаль та педагог Олег Криса відзначить 75-річчя. 10 червня ювіляр виступить з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії під диригуванням сина Тараса Криси.

Про це сьогодні, 16 травня, під час прес-конференції повідомив гендиректор філармонії Володимир Сивохіп.

«В одному концерті зійшлися ювілеї Олега Криси і Євгена Станковича. Це два визначні маестро. Один в іншого замовив концерт. Ось так Станкович присвятив О. Крисі п’ятий скрипковий концерт «Питання без відповідей», що звучатиме під час концерту», – зазначив В. Сивохіп.

Нагадаємо, з 18 травня по 11 червня у Львові триватиме ХХХVI Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози». У ньому візьмуть участь провідні солісти не лише з України, а й з інших країн.

Довідка ІА ZIK.

Олег Крисавидатний українсько-американський скрипаль і музичний педагог українського походження. За радянського часу професор Київської та Московської консерваторій, професор Інституту ім. Гнесіних, після еміграціїпрофесор Істменівської музичної школи (Рочестер, США) і Мангеттенської школи музики (Нью-Йорк, США). Заслужений артист УРСР. З 1989 року мешкає та працює у США.

Він народився 1 червня 1942 року у селі Ухані, тепер ґміна Уханє Люблінського воєводства (Польща) в родині українських інтелігентів. В ході сумнозвісної операції «Вісла» у 1945 році родина опинилася у Львові, де й пройшли дитячі та шкільні роки Олега Криси.

З шести років Олег почав вчитися грати на скрипці під керівництвом Костянтина Михайлова, викладача львівської спеціалізованої музичної школи-десятирічки імені Соломії Крушельницької. На одному з республіканських конкурсів доля звела Олега Крису з його майбутнім вчителем Давидом Ойстрахом, за порадою якого 1960 року, після завершення одинадцятирічного курсу навчання у школі, Олег вступає до Московської консерваторії. З 1960 до 1967 року навчається у консерваторії та закінчує аспірантуру під керівництвом Давида Ойстраха.

З 1967 року Олег Криса працює солістом Київської філармонії, поєднуючи музичну діяльність з викладацькою у Київській консерваторії. З того часу Олег Криса не припиняє концертної діяльності, виступаючи як соліст багатьох симфонічних і камерних оркестрів (Москва, Ленінград, Київ, Берлін, Лейпциг, Дрезден, Ваймар, Варшава, Краків, Катовіце, Прага, Будапешт, Белград, Нью-Йорк, Чикаго, Вашингтон, Лондон, Монреаль, Торонто та ін.).

Окрім блискучої сольної карєри, він успішно концертував у складі квартетів. З 1970 до 1973 був лідером квартету Київської консерваторії. З 1977 рокупершою скрипкою квартету імені Бетховена, у складі якого він виступав до 1987 року, коли квартет припинив існування. У 1999–2003 роках виступав у складі струнного квартету Леонтовича в Європі, Північній Америці та на Близькому Сході.

Олег Криса тісно співпрацював з композиторами Альфредом Шнітке, Едісоном Денисовим, Софією Губайдуліною, Кшиштофом Пендерецьким, Валентином Сильвестровим, Мирославом Скориком, Євгеном Станковичем, Вірком Балеєм. Він був першим виконавцем їхніх творів, багато з яких були написані спеціально для нього.

Виступав в найбільших музичних центрах світу з провідними оркестрами, диригентами і колективами. Брав участь у найбільших фестивалях в Європі, Північній Америці, на Далекому Сході, в Австралії та Новій Зеландії.

Коментарі: