1
Долар26.42
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.82
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Новорічні вихідні у Львові. Афіша подій

zik.ua 28/12/2018 17:19
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Магія Новорічної ночі уже за лічені години – дзвін келихів з шампанським, привітання з Новим роком і гуркіт святкових феєрверків. Це час радощів, забав, добрих сподівань та приємних несподіванок. А їх у найближчі дні у Львові буде чимало: театралізоване дійство перед Львівською оперою у Новорічну ніч, концерти на кожен смак – від колядок та новорічних пісень до першого філармонійного фестиваль «BACH CONTEMPORARY» і блюзові-рокових хітів, прем’єра трагедії «Мазепа» від заньківчан і ще багато цікавого. Про усе це – у Афіші.

Увечері 31 грудня, з 23.00 до 24.00 год, Львівський оперний театр стане незвичним арт-об’єктом: на його фасаді відбудеться відеомаппінг-шоу в супроводі музики гурту Lirwak. За 10 хв до опівночі відеомаппінг набуде форм історії про Різдво, створеної на основі віршів Богдана-Ігоря Антонича і гуцульських приповідок. У міському управлінні культури запевняють, що це буде справжнє театралізоване дійство – із віршами, приповідками, історіями.

Вистави

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької у суботу о 18.00 запрошує на оперу «Бал-маскарад». У неділю ж о 12.00 пропонує різдвяне дійство за участю хору та симфонічного оркестру Львівської Національної Опери «З нами – Бог! Розумійте, народи…». Також у неділю о 18.00 з нагоди Міжнародного дня театру Львівська опера запрошує на концертну програму за участю солістів, балету та симфонічного оркестру театру «Vivat оперета!».

Чудовий подарунок для львів’ян та гостей міста приготував Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької, який у суботу, 29 грудня, о 18.00 та у неділю, 30 грудня, о 18.00 пропонує прем’єру – трагедію за творами Юліуша Словацького «Мазепа». Ця вистава про те, як старше покоління іноді не розуміє молоді. Юліуш Словацький зумисне зобразив Мазепу 30-річного, адже він писав п’єсу про кохання та молодість, і як у хорошого драматурга в нього «політика – контрабанда на сюжеті». Її можна прослідкувати поміж перипетій сюжету. Адже насамперед автор хотів показати, що українцям та полякам немає чого ділити. Це дружні та братні народи, які мають жити в порозумінні. Проте, як це завжди буває в історії, серед держав обов’язково з’явиться агресор, який матиме інші цілі. Драматург акцентує на тому, що, якщо дурна влада, то від цього насамперед страждатиме народ. Адже гонор та особисті інтереси ніколи не можна ставити вище ідеалів своєї нації, бо тоді держава приречена. Сам Юліуш Словацький любив Україну, адже народився в Кременці. На українській сцені вперше ця вистава йшла у театрі Миколи Садовського. Роль Мазепи виконував Лесь Курбас.

На малій сцені театру у суботу о 18.00 відбудеться моновистава «Тринадцята жінка».

Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса у суботу о 19.00 запрошує на виставу «12 ніч», а у неділю о 19.00 на виставу за творами Девіда Гарровера «Ножі в курях, або Спадок мірошника».

Львівський академічний духовний театр «Воскресіння» у суботу о 18.00 запрошує комедію «Він, вона, вікно, покійник».

Львівський академічний драматичний театр ім. Лесі Українки у суботу о 19.00 запрошує на виставу «Різдвяна історія».

Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» у суботу о 12.00 та 14.00 покаже виставу «Шовкова косиця», а у неділю о 12.00, 14.00 та 16.00 – виставу «Снігова королева».

Львівський академічний обласний театр ляльок запрошує молодих глядачів у суботу о 11.00 і 14.00 на виставу «Сніговички і сонечко», а у неділю о 12.00, 14.00, 16.00 на виставу «Таємниця Лісовичка».

Перший театр у суботу о 12.00 та о 15.00 пропонує виставу для маленьких глядачів «Зоряний хлопчик».

Концерти

Львівська національна філармонія запрошує у суботу о 18.00 на концерт «Pantoum – Поезія Звуків» у виконанні: Алессіо Піанеллі (віолончель), Андрія Драгана (фортепіано) та Василя Заціхи (скрипка). У програмі: У програмі твори Франца Шуберта, Джованні Солліми та Моріса Равеля. У неділю ж о 12.30 та 15.00 філармонія пропонує дорослим і юним слухачам міні-мюзикл «Рукавичка».

Також у неділю о 18.00 Львівська національна філармонія гостинно запрошує на перший філармонійний фестиваль «BACH CONTEMPORARY», на який з’їдуться музиканти-віртуози з: Львова, Києва, Івано-Франківська, Одеси і Дніпра. Як підкреслюють організатори його своєрідною родзинкою стане «поєднання в одному просторі і часі найвищих здобутків минулого з кіномузикою і джазовими стандартами».

Будинок органної та камерної музики приготував для шанувальників класичної музики на найближчі вихідні цікаву та насичену програму, у тому числі, проводжання 2018 року під склепінням давньої будівлі.

Отже, у суботу о 15.00 запрошує на концерт українських та польських колядок у виконанні дитячого духового оркестру «Веселі музиканти», а о 19.00 на «Органне шоу. Музика до фільмів». У неділю о 15.00 пропонує «Новорічний ланч. Органні токати», а о 19.00 концерт «Christmas songs» вокалістів «Collegium Musicum Ensemble». У понеділок, 31 грудня, у органному залі о 14.00 відбудеться «Передноворічний органний концерт», а о 16.00 концерт «Новий рік в Органному».

Міський палац культури ім. Гната Хоткевича (вул. Кушевича, 1), 29 грудня, о 14.00 запрошує на концерт-феєрію «Коли у Санти вихідний».

Шанувальникам блюз-рокових хітів варто у суботу о 20.00 відвідати Культурно-мистецький центр «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35), де відбудеться концерт гурту «Барви Блюзу».

Львівський академічний драматичний театр ім. Лесі Українки у неділю о 16.00 та 19.00 пропонує чудовий подарунок для усієї родини – концерт «The Sounds of Christmas» у виконанні «Lumos Orchestra». «LUMOS Orchestra (ex-Cantabile Orchestra)», – перший український саундтрековий симфонічний оркестр, що концертує з музикою до кінофільмів, серіалів, анімації та відеоігор ще з 2010 року. Музиканти гастролюють закордоном та виступають перед голлівудськими зірками. У доробці колективу більше 600 різноманітних саундтреків.

Виставки

У неділю, 30 грудня, о 17.00 в галереї Органного залу відбудеться відкриття виставки «ІсторіЯ» Іван Дудича. Це добірка олійного живопису та аплікацій, що розповідають особливу історію про одвічні цінності християнської релігії та музики виразом образотворчого мистецтва. Художник та мистецтвознавець нечасто виставляє свої твори. Це лише четверта персональна виставка митця (друга у Львові). Твори біблійної тематики стануть приємним подарунком львів’янам та гостям міста до зимових свят, зокрема Різдва Христового.

Представлені твори далекі від класичного іконопису – вони являють собою дивне пограниччя живопису на межі аскети графічного виразу. Часто у творах художника відсутні обличчя головних персонажів – так автор дає нам можливість стати прямими учасниками тої чи іншої сцени, «приміряти» ролі до себе, стати ближчими до них, навіть до таких віддалених, як сотворіння світу чи гріхопадіння Адама та Єви. Самсон і Даліла, Саломея та Іван Хреститель, чудо Різдва – це далеко не повний перелік сцен, що подарують Вам можливість пройнятися сакральною миттю святкових моментів.

У Галерея сценографії (вул. Городоцька, 36), 26 грудня, відкрилася виставка Виставка «Бути в тілі», яка є результатом дослідницького проекту реалізованого львівською ГО «Феміністична майстерня» в партнерстві з Центром соціального партнерства «Перспектива» в Новій Каховці та ГО «Інститут суспільних ініціатив» у Токмаку.

Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) запрошує на виставку «Відомий і невідомий Труш. З мандрів. Постаті». В експозиції представлено творчий доробок Івана Труша, художника-новатора, який впроваджував нові малярські прийоми і послідовно утверджував переваги пленерного живопису у національному мистецтві. Роботи, що описують численні мандри митця Наддніпрянською Україною, Гуцульщиною, Кримом, Італією та країнами Близького Сходу, проникнуті романтизмом і лірико-поетичним забарвленням. У іншому корпусі того ж музею (вул. Драгоманова, 42) можна оглянути виставку «Ретроспектива» в межах мистецького проекту «Відомий і невідомий Труш». Виставка презентує твори у жанрах пейзажу, психологічного портрета й сюжетних композицій митця.

У Палаці Потоцьких – відділі Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького можна оглянути виставку малярства на склі Марти Базак «Ангели Різдва». На виставці представлено вісімнадцять робіт мисткині, зокрема зображення Богородиці в оточенні ангелів Різдва, а також портрети святих Миколая, Параскеви, Варвари, Анни, Катерини. То ж багато хто зможе вперше побачити портрет патрона-покровителя, ім’я якого носить.

У Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької (вул. Крушельницької, 23) триває виставка «Музичні сторінки «Просвіти», присвячена 150-річчю від дня заснування товариства «Просвіта». В експозиції представлені оригінальні матеріали з фондів музею Соломії Крушельницької та музею Станіслава Людкевича.

Фільми

«Я, ти, він, вона». Сімейне життя складне й багатогранне. Дві подружні пари Максим (Володимир Зеленський) та Яна (Анастасія Коротка) і Олена (Надія Дорофєєва) і Борис (Євген Кошовий) на власному досвіді відчули усі складнощі сімейних стосунків. Між Максимом та Яною вже давно немає ані кохання, ані пристрасті. Жити далі за звичкою вони не хочуть, тож вирішили розлучитися. Держава дала парі випробувальний термін. Цей місяць, відведений на спробу помиритися, принесе багато цікавинок у їхні життя.

Українська комедія «Я, ти, він, вона» стане десятим фільмом, знятим студією «Квартал 95». Вперше проект студії спонсоруватиме Держкіно – агенція оплачує половину бюджету стрічки. Головною умовою надання коштів була україномовність картини. Тож вперше студія «Квартал 95» зніматиме українською. Володимир Зеленський не обмежився виконанням головної ролі, також він продюсер та режисер стрічки (спільно з Девідом Додсоном). Зйомки фільму заплановані на кінець літа 2018 року та відбуватимуться на околицях Києва і у Львові.

Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах:

Коментарі: