1
Долар26.42
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.82
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Нині – роковини найбільшої аварії в історії львівського трамвая, коли водій заснув і загинуло 26 людей

zik.ua 10/01/2019 09:31

10 січня 1972 року у Львові на вулиці Городоцькій сталася аварія, яку називають наймасштабнішою в історії львівського трамвая, адже загинуло 26 людей.

Уранці 10 січня вулицею Городоцькою спускався переповнений трамвай. На середині спуску, поблизу Львівського цирку, водій заснув і вагон став некерованим. Коли він досягнув перехрестя вулиць Городоцької і Шевченка, то зійшов із рейок, протаранив людей, що стояли на зупинці-острівці, і врізався в будівлю школи №11 (сьогодні – Львівська правнича гімназія). Тоді загинуло 26 людей.

Увечері цього ж дня про подію повідомив «Голос Америки». Радянська преса замовчувала факт трагедії, лише газета «Вільна Україна» за 11 січня 1972 року в нижньому кутку третьої сторінки надрукувала:

«Виконком Львівської міської Ради депутатів трудящих висловлює глибоке співчуття рідним і близьким потерпілих при аварії трамваю в м. Львові 10 січня 1972 року. Для розслідування причин аварії, вжиття заходів з посилення безпеки руху міського транспорту та надання допомоги сім’ям потерпілих створена спеціальна комісія», – було написано в газеті.

Наслідком аварії стала ліквідація зупинок-острівців посеред проїжджої частини, а також обмеження швидкості руху вагонів на спусках.

Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах:

Коментарі: