1
Долар26.42
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.82
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Незрячим діткам України львів’яни подарують книги

zik.ua 11/01/2019 16:55

У Львові працівники Ресурсного центру НУ «Львівська політехніка» надрукували півсотні примірників книги дитячої письменниці Лесі Кічури «Добрі мамині казки. Магія Різдва», які передадуть в різні куточки України.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Ресурсний центру НУ «Львівська політехніка» вже тривалий час займається публікацією книг шрифтом Брайля, але видання, яке презентували сьогодні, має кілька інновацій.

«Книга письменниці Лесі Кічури «Добрі мамині казки. Магія Різдва» містить тактильні кольорові малюнки, які можна оглянути на дотик, тому кожна незряча дитина не лише прочитає про казкових героїв, а й обстежить їх на дотик, щоб зрозуміти, як вони виглядають. Також у книзі є QR-код, де міститься інформація про неї та її аудіоверсія, яку озвучила сама письменниця. Окрім того, книга «одягнена» у тверду обкладинку з зовнішнім маркуванням назви шрифтом Брайля. Відтепер такі оновлення матимуть всі наступні наші видання», – розповіла керівник Ресурсного центру НУ «Львівська політехніка» Оксана Потимко.

Як вона зазначила, стартовий тираж книги – 50 примірників: 7 примірників для семи українських спеціальних шкіл-інтернатів (Львів, Мукачеве, Слов’янськ (Донецької області), Київ, Одеса, Черкаси та Харків), 23 примірника для обласних універсальних бібліотек, а інші подарують незрячим дітям області. Крім цього, тираж будуть збільшувати залежно від затребуваності.

«50 примірників – це великий тираж, адже не можна порівнювати звичайні книжки і з виданнями шрифтом Брайля: останні значно більші, масивніші і вдома зберігати їх важко, адже займають багато місця. Відповідно, такі книги не є дешеві. Для прикладу, собівартість представленої книги близько 1000 грн, і це тільки за витрати на матеріали, не враховуючи роботи над нею. Тому, як правило, такі книжки знаходяться в бібліотеках, де їх і беруть незрячі дітки», – повідомила керівник Ресурсного центру НУ «Львівська політехніка».

Львівська письменниця, автор книги «Добрі мамині казки. Магія Різдва» Леся Кічура зазначила, що однією з її мрій було видати свої книги шрифтом Брайля, щоб і незрячі дітки могли їх читати.

«Ще одна моя мрія здійснилась. Я знала, що Оксана Потимко видає книги шрифтом Брайля і вирішила спробувати власну удачу, написавши їй, адже хотіла, щоб незрячі дітки теж могли читати «Добрі мамині казки». Процес роботи був оперативний – у грудні розпочали і вже зараз маємо готові примірники та аудіоверсію книги. Дуже задоволена співпрацею і дякую всім, хто приєднався до цієї доброї справи», – розповіла письменниця.

Фінансову допомогу для публікації та озвучення твору надала ІТ- компанія ELEKS у рамках партнерської співпраці з Ресурсним центром НУ «Львівська політехніка» і ЛОО ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ». Частину коштів пожертвували самі Елексівці, організувавши благочинний аукціон. Співпраця триватиме протягом 2019 року, ознаменувавшись публікацією нових цікавих літературних творів для незрячих дітей.

Організатори планують протягом року надрукувати і передати усім обласним центрам України до десяти найменувань книг шрифтом Брайля, доповнених озвученими версіями на QR-кодах і тактильною графікою.

Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах:

Коментарі: