1
Долар28.06
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.96
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.8
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Національний музей ім. Андрея Шептицького відзначатиме професійне свято до 31 травня

zik.ua 17/05/2017 16:00

До Міжнародного дня музеїв, який відзначають 18 травня, Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького та його чотири відділи – художньо-меморіальні музеї ім. І. Труша, О. Кульчицької, Л. Левицького, О. Новаківського – підготував насичену програму. Різноманітні лекції, майстер-класи, екскурсії і виставки триватимуть до 31 травня.

Про це сьогодні, 17 травня, під час прес-конференції повідомила заступник з наукової роботи Національного музею ім. А. Шептицького Оксана Біла.

<nbsp;>

;>

25 травня о 16.00 у приміщенні музею на просп. Свободи відбудеться презентація альбому відомого мистецтвознавця, керівника відділу церковного мистецтва замку-музею у Ланьцуті Ярослава Гємзи (Польща), присвяченого 70-річчю переселення лемків з етнічних земель.

«У цій книзі зібрані усі пам’ятки церковного малярства – ікони, іконостаси, церкви – на етнічних землях Лемківщини», – зазначила Оксана Біла.

30 травня о 16.00 у музеї представлять ікону Унівської Богородиці.

«В Унівському монастирі зберігалася чудотворна ікона, яка свого часу була коронована Атанасієм Шептицьким (архімандритом Унівської лаври, – ред.). Довкола цієї пам’ятки є багато дискусій, адже, як засвідчує література, в Унівському монастирі було дві чудотворні ікони – одна в храмі, друга у каплиці.

З монастирської каплиці пам’ятка 1696 року потрапила у 50-х рр. ХХ ст. до Національного музею, де її відреставрували у 2012 році. Тоді зняли нашарування ХІХ ст. і перенесли їх на окрему дошку. Тому зараз фактично ми маємо дві ікони. Старішу пам’ятку ми залишили у музеї і її представили. Пізніші нашарування передали до монастиря. Цю ікону висвятив патріарх Святослав (Шевчук) у 2014 році.

Ми виставимо тепер дві пам’ятки», – повідомила Оксана Біла.

В історичному комплексі музею на вул. Драгоманова 19 травня о 16.00 відбудеться презентація альбому Євстахії Шимчук «Призначення – природне як любов: Ярослава Музика». 20 травня о 12.00 для дітей відбудеться квест «У пошуках прихованих експонатів». 27 травня розпочнеться серія лекцій «Незалежність».

«Дуже багато питань з’являється у різних регіонах України про мистецькі течії від часу здобуття Україною незалежності. Як вони з’являлися у різних областях, як впливали одна на одну хочемо представити у серії лекцій відомих українських істориків мистецтва. До уваги взяли Львів, Київ, Харків, Одесу та Ужгород. 27 травня о 18.00 лекцію прочитають про процеси у Львові, а 28 травня о 16.00 – про процеси у Києві», – повідомила Оксана Біла.

28 травня у музеї на вул. Драгоманова відбудеться інтерактивний дитячий проект «Карло Звіринський. Таємниці творчості» за участі письменниці Дзвінки Матіяш та художниці Іванки Крип’якевич-Димид.

Художньо-меморіальні музеї теж запропонували свою програму. У музеї ім. І. Труша 21 травня о 15.00 буде лекція «Портрети українського духовенства у творчості Івана Труша». Музей ім. О. Кульчицької запрошує відвідувачів двічі. 23 травня о 16.00 відбудеться лекція «Маловідомі сторінки творчих взаємин Олени Кульчицької і митрополита Андрея Шептицького», 28 травня о 16.00 – «Сакральна тематика у творчості Олени Кульчицької». Музей ім. Л. Левицького підготував програму на 28 травня заплановані два майстер-класи і лекція.

«Програма дуже насичена. Ми намагалися її розгорнути у різних аспектах українського мистецтва, починаючи від давніх пам’яток і торкаючись наболілих сучасних питань», – підкреслила Оксана Біла.

Коментарі: