Долар27.68
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.8
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.45
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Музична енциклопедія: виставка у Львівській філармонії розповідає про видатних композиторів

zik.ua 16/05/2017 16:03

У фойє Львівської філармонії відкрили виставку-інфографіку, присвячену одинадцятьом композиторам ХХ століття, творчий шлях яких пов’язаний зі Львовом. Це своєрідна музична енциклопедія міста.

Про це сьогодні, 16 травня, під час прес-конференції повідомив генеральний директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп.

Для створення інфографіки обрали 11 відомих композиторів. Почали із Станіслава Людкевича, а закінчили Мирославом Скориком.

Координатор виставки Юрій Булка зазначив, талановиті люди були затиснені у рамки, які створював Радянський Союз. Зараз ми про них знаємо лише те, що нам дозволили дізнатися. А виставка спонукає ставити якісь запитання, тобто не прив’язуватись до сформованих постулатів, а «робити пам’ять живою».

Дизайнер Мирослав Трофимук додав, що на експозиції зобразили дві часові лінії: одна присвячена найважливішим подіям у музиці, інша – важливим подіям у житті композиторів.

На кожному банері є QR-коди, завдяки яким можна перейти на сайт з докладнішою інформацією та записами творів композиторів. Ресурс можна доповнювати.

«Виставка є свідченням того, що у культурному процесі є певні прогалини. Часом нам бракує якісних студійних записів найвизначніших створів української класичної музики. Це речі, про які потрібно подбати», – наголосив Юрій Булка.