Долар26.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.95
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Львівський перинатальний центр відбудовуватимуть частинами

zaxid.net 15/02/2017 20:30

В Львівській обласній раді шукатимуть гроші на відновлення обласного перинатального центру. Планують відкривати заклад поетапно. Однак, щоб закінчити хоча б першу чергу будівництва до кінця цього року, потрібно знайти додатково щонайменше 40 млн грн.

Раніше на вул. Джорджа Вашингтона народжували близько 70% львів'янок, та вже чотири роки пологовий у розібраному стані. Тиждень тому уряд пообіцяв на відбудову перинатального центру 45 мільйонів гривень. Проте в області вже порахували, що цих коштів замало.

«Ми приймаємо звернення до Кабінету міністрів, до Міністерства охорони здоров'я, щоби нам ті кошти збільшили. По підрахунках, щоб завершити реконструкцію, треба десь 170-180 мільйонів гривень», ― каже голова медичної комісії Львівської облради Михайло Гичка.

Точні підрахунки обіцяють оприлюднити за тиждень. Наразі пропонують відбудовувати заклад поетапно. Якщо завершити будівництво хоча б двох корпусів, то перинатальний можна відкрити частково. Для цього в обласному бюджеті потрібно знайти щонайменше 40 мільйонів. Для цього, вирішили в обласній раді, потрібно щось продати, а чистину коштів використати на реконструкцію.

«Наша обласна комунальна власність має використовуватись ефективно, ― зазначив заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк. ― Якщо вона не використовується або вона використовується не ефективно, її треба ефективно і дорого продати».

Відбудова ще одного корпусу та адміністрації коштуватимуть близько 60 мільйонів і це без обладнання. З останнім лікарям перинатального пообіцяли допомогти в Міністерстві охорони здоров'я. У липні область сподівається отримати ще один транш урядової допомоги.