Долар27.68
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.8
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.45
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Львівські хірурги успішно прооперували пацієнта з рідкісною патологією – синдромом Ледда

zaxid.net 15/07/2020 11:47

У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги хірурги успішно прооперували 39-річного львів’янина Володимира М., у якого виявили рідкісне вроджене захворювання – синдром Ледда (незавершений поворот кишківника). У 39 років Володимир важив всього 42 кг.

По допомогу до лікарів чоловік звернувся зі скаргою, що він не може нічого їсти: ні твердої їжі, ні рідкої. У нього постійно виникає блювота, є відчуття того, що у черевній порожнині йому щось заважає. До того ж чоловік постійно відчував загальну слабкість.

За останні півроку чоловік дуже схуд, втратив 20 кг. І у 39 років при зрості 180 см важив всього 42 кг.

Володимир показав результати обстежь, які проходив у різних медичних закладах Львова. Він робив ендоскопію, МРТ, ультрасоноскопію, здавав різні аналізи, але ніхто не міг встановити причину такого стану чоловіка.

У відділенні №2 Центру хірургії, куди госпіталізували чоловіка, його заново почали обстежувати. Пацієнта скерували на ентероскопію, а після цього – на комп’ютерну томографію (КТ) з контрастом.

Проаналізувавши результати обстежень, хірурги дійшли висновку: пацієнта треба негайно оперувати. У нього між дванадцятипалою кишкою і на початку тонкої кишки виявили пухлину, яка повністю перекривала прохідність кишківника.

Окрім того, при ретельному обстеженні на КТ у пацієнта діагностували ще й рідкісну патологію - синдром Ледда, яка дала поштовх до виникнення пухлини.

«Ми спершу виявили пухлину і при детальному комп’ютерному обстеженні виявили і неповний поворот кишківника, тобто синдром Ледда. Це доволі рідкісна хвороба і доступні методи дослідження не завжди дають можливість встановити цей діагноз. Такі хворі потрапляють до лікарні, як правило, вже з якимись ускладненнями», – повідомив ZAXID.NET керівник Центру хірургії лікарні Юрій Шаваров.

За його словами, це рідкісна вроджена вада може проявлятися у дитинстві, або пізніше, а часом і зовсім не проявлятися. Все залежить від ступеня важкості вади.

Юрій Шаваров каже, що з понад 20 тис. операцій, які він зробив, пацієнтів з таким синдром було не більше 10. До слова, у 2016 році Юрій Шаваров у львівському ОХМАТДИТі прооперував 17-річного Максима Стасіва, у якого був синдром Ледда і який з цього часу чекає на пересадку кишківника.

Володимир розповів лікарям, що у нього з дитинства ніколи не було хорошого апетиту. Нерідко виникала блювота, він завжди був худий. Але звик до такого стану і з тим жив, аж поки не виникла пухлина, яка повністю перекрила прохідність кишківника.

Керівник Центру хірургії Юрій Шаваров і хірург, лікуючий лікар Сергій Брошко прооперували Володимира. Операція тривала близько двох годин. Хірурги видали пухлину та частину нежиттєздатної кишки і відновили прохідність шлунково-кишкового тракту.

Володимира прооперували в середині червня і його вже виписали з лікарні додому. До лікарів він приходить лише на консультацію.Чоловік після оперативного втручання вже почувається добре. Вперше за тривалий час відчуває смак їжі, хоч наразі ще дієтичної. Він уже встиг поправитися на 7 кг.