Долар26.91
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.62
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Львів просить НБУ знизити комісію за користування терміналами

lviv.depo.ua 04/04/2020 16:20

Львів просить НБУ знизити комісію за кор…

На засіданні комісії ТЕБ і НС було прийняте рішення звернутись до Національного банку України щодо пониження ставки користування платіжними терміналами до 0,5−0,7%. Так, за словами заступника міського голови Львова з питань розвитку Андрія Москаленка, зниження плати за користування терміналами стимулюватиме підприємців оперативно впроваджувати безконтактну оплату на час карантину. Про це пише Depo.Львів.

 "Вчора на засіданні комісії ТЕБ і НС розглядалося питання можливості впровадження у всіх закладах, які продовжують працювати, разом із готівковою також безготівкову оплату. Зокрема, ми говоримо про магазини, аптеки, супермаркети тощо. Ми всі знаємо, що гроші є одним із способів передачі, а відтак і поширення вірусів. Таким чином, ми зможемо не лише спростити саму процедуру розрахунку, а й забрати один із можливих шляхів перенесення коронавірусу.

Ми поспілкувались із більшістю великих та малих мереж й установ, вони готові це робити. Також ми поспілкувались із банками, вони теж готові йти на зустріч та оперативно впроваджувати безконтактну оплату у тих установах, у яких її ще немає. Ми рекомендуємо усім торговим закладам забезпечити можливість безготівкової оплати з 6 квітня. Якщо ж говорити про ринки, то ми рекомендуємо їм перейти на таку форму оплати з 20 квітня, адже ми розуміємо, що це займе більше часу, і що це буде складніше. Для нас це теж дуже важливо, оскільки ми бачимо, що зараз ринки дезінфікують, проводять перевірки, проте гроші можуть переносити вірус.

Вчора ми мали зустріч з банками. Зараз ми працюємо над визначенням моделі відсотку, який має стягуватись. Ми просимо НБУ, аби він зменшив відсоток за користування терміналами для підприємців на час карантину. Нам важливо мінімізувати вартість за користування, для того, аби стимулювати підприємців впроваджувати безконтактну оплату", — розповів Андрій Москаленко.

Нагадаємо, вчора відбулось засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС, на якому прийнято рішення рекомендувати усім торговим закладам з 6 квітня водночас із оплатою готівкою забезпечити можливість безготівкової оплати. Ринкам рекомендовано виконати цю умову до 30 квітня.